Цікаво знати

Придбання квартири: нюанси угод на вторинному ринку

Угоди з об’єктами нерухомості є складним видом правових відносин. Ще складніше процедура покупки квартири буде проводитися у випадках, коли для оплати ціни договору купівлі-продажу покупець використовує не тільки власні, а й додаткові кошти. Звичайно, спростити задачу можна, звернувшись в спеціалізовані агентства нерухомості, але в такому випадку доведеться понести додаткові витрати. Вибирати житло за допомогою агентств або самостійно кожен вирішує індивідуально, але в будь-якому випадку не варто забувати про ризики, які супроводжують такого роду угоди, і про поширене шахрайство на ринку житла.

Пошук квартири

Питання з пошуку квартири є основним в процесі придбання нерухомості. Існують два варіанти покупки житла:

 • самостійний пошук;
 • звернення до спеціалізованих агенцій.

На якому саме способі зупинити свій вибір, вирішує покупець. У більшості випадків потенційні покупці вдаються саме до послуг ріелторів, які за надану роботу встановлюють оплату в розмірі 1-3% від вартості об’єкта нерухомості. Хоча і самостійно купити квартиру на сайті dom.ria можна. Це стало можливо завдяки тому що кожну квартиру відвідав фахівець сайту, перевірив документи у продавця і зняв все на камеру панорамного типу. Отриману інформацію він додав до бази даних сайту, якою зможе скористатися кожен українець незалежно від регіону проживання. Це дозволяє сайту DOM.RIA залишатися №1 серед конкурентів у сфері вторинного житла.

При покупці нерухомості варто звернути увагу на такі ключові фактори:

 • ціна;
 • транспортна доступність;
 • стан будинку, під’їзду і квартири;
 • соціальна інфраструктура;
 • розташування житла, поверх;
 • рік побудови та тип будинку;
 • екологія району.

Ріелтор здатний швидко знайти житло, яке буде відповідати необхідним критеріям, але покупцеві не варто покладатися виключно на добросовісність посередника, тому що і з боку агентств встановлені випадки шахрайських дій.

Що потрібно знати при покупці квартири на вторинному ринку?

При покупці житла на вторинному ринку слід звернути особливу увагу на фактори ризику, пов’язані з таким придбанням:

 • Негативні аспекти юридичного характеру. Дані юридичні ризики виникають унаслідок правової складності договору купівлі-продажу, і загрожують власнику втратою права власності на майно.
 • Проблемні питання, пов’язані з технічною документацією, характеристиками квартири. Даний аспект хоча і не впливає на право власності, але тягне за собою великі фінансові витрати, у зв’язку з необхідністю усунення наслідків.
 • Стан нерухомості, рік побудови. Найчастіше вторинне житло не відповідає необхідним вимогам для комфортного проживання. На жаль, деякі недоліки квартири вторинного ринку можна виявити не відразу, а вже після переїзду і проживання в приміщенні.

Переваги вторинного ринку полягають в тому, що навіть недавно побудований будинок, після того як всі квартири розпродані перекладається в сектор вторинки, тому не виключена можливість покупки абсолютно нової квартири за нижчою ціною. На вторинному ринку покупцеві не потрібно чекати старту продажів або заселення, а ремонт в уже обжитому об’єкті не вимагає таких фінансових вкладень, як у разі коли купується, нова квартира з чорновою обробкою.

Як перевірити юридичну чистоту квартири?

Перевірка юридичної чистоти житла – це процес збору пакету документів з метою перевірки відсутності причин для вилучення майна. Проведення такої перевірки вимагає наявності певних знань у галузі права, тому часто покупці звертаються до співробітників юридичних відділів або агентств нерухомості. Перевірити юридичну чистоту житлового приміщення можна і самостійно.

Основні фактори, які слід встановити:

 • Чи має продавець необхідні повноваження для реалізації квартири, наприклад, довіреність або агентський договір.
 • Особистість продавця, справжність документів, що підтверджують право власності.
 • Наявність обтяжень об’єкта нерухомості, це можуть бути арешт або застава. Перевірити відсутність вище перелічених умов, можна надіславши запит на виписку з ЄДР.
 • По виписці з будинкової книги, варто подивитися осіб, прописаних у квартирі, в тому числі неповнолітніх дітей, тому що процедура виписки останніх буває вкрай скрутна або навіть неможлива.
 • Варто також звернутися до органів наркологічного і психоневрологічного контролю з метою отримання відомостей про те, що не перебуває власник майна на їх обліку. Це необхідно для того, щоб переконатися в повній дієздатності громадянина.

Покупці житла з використанням коштів іпотеки отримують правовий супровід та перевірку юридичної чистоти угоди з мінімумом витрат, тому що банки самостійно, своїм коштом перевіряють чистоту угод.

То яку саме квартиру, і яким способом купувати, кожен вирішує самостійно, але перед тим як приступити до купівлі житла, необхідно всебічно вивчити всі можливі нюанси та «підводні камені» даного процесу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.