Цікаво знати

Сидяча і безпечна: як працювати в офісі і вдома без шкоди для здоров’я?

Працюєте «сидячи» більше п’яти років? Саме час подбати про себе!

Ви працюєте в офісі або з дому? Вітаємо – ви в групі ризику: ожиріння, хвороби суглобів і хребта, зору, а також захворювання серцево-судинної системи – якщо не вживати спеціальних зусиль, ваші шанси познайомитися з цими недугами серйозно зростають. Особливо якщо ваш стаж сидячої роботи більше п’яти років, а ваш вік – 40+. Розповідаємо, що можна зробити, щоб підтримати своє здоров’я.

Обладнайте робоче місце

Чим більше часу ми проводимо в сидячому положенні, тим сильніше страждає наше здоров’я. Лікарі кажуть, що навіть 4 годин безперервного сидіння в день вже досить для того, щоб здоров’я почало руйнуватися: негативний ефект настає вже через тиждень. Одним з виходів може стати заміна звичного стільця на фітбол: на ньому навіть необов’язково сидіти постійно, досить просто час від часу пересідати. Таким чином ви поєднаєте тренування і роботу, підтримайте здоров’я хребта і навіть зможете скинути зайву вагу.

Ще один вихід – обладнати робоче місце столом-конторкою, щоб працювати не сидячи, а стоячи.

Правильно розмістіть монітор

Більшість офісних працівників працюють за комп’ютером – і їх очі цьому зовсім не раді. Щоб підтримати здоров’я органів зору, варто, по-перше, не забувати про гімнастику для очей і робити обов’язкові перерви щогодини. А, по-друге, обов’язково подбайте про правильне розміщення моніторів: їх варто поставити трохи нижче рівня зору, щоб під час роботи вам доводилося частіше моргати, тим самим змочуючи рогівку ока.

Заведіть кімнатні рослини

Причому нехай ці рослини будуть живими, а не штучними. Рослини з широким листям допоможуть підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні, зроблять повітря чистіше, а найголовніше – допоможуть знизити рівень стресу, цього обов’язкового супутника всіх сучасних офісів.

Ніколи не їжте на робочому місці

По-перше, це негігієнічно. По-друге, погано впливає на фігуру і обмін речовин: навіть якщо ви приносите з собою більш-менш здорову їжу, з’їдаючи її на робочому місці, ви не будете концентруватися на процесі, будете їсти похапцем і, можливо, з’їсте більше, ніж треба. Нарешті, обідня перерва – це зручний привід, щоб вийти з офісу і трохи прогулятися. Навіть якщо поруч з офісною будівлею немає нічого, хоча б віддалено нагадує парк або сквер, все одно невелика прогулянка допоможе розслабитися, переключитися, трохи зняти стрес, а найголовніше – розім’ятися після тривалого сидіння.

Сидячая и безопасная: как работать в офисе и дома без вреда для здоровья?

Привчіть себе до виробничої гімнастики

Заведіть просте правило: кожну годину, протягом якоъ ви сидите, робіть хоча б п’ятихвилинну перерву для невеликої розминки. Зовсім необов’язково робити повноцінну гімнастику: достатньо кількох нахилів або присідань (якщо це можливо), маршу на місці або просто прогулянки по коридору.

Дотримуйтесь питного режиму

Поставте поруч з комп’ютером пляшку з водою (можна додати скибочку лимона, огірка, апельсина, гілочку м’яти або жменю заморожених або свіжих ягід). Коли пляшка коштує поруч, ми частіше до неї «прикладаємося» і в підсумку отримуємо достатню кількість рідини, яка необхідна для нашого здоров’я.

До речі: Проста дихальна техніка, яка допоможе розслабитися за кілька хвилин

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.