Головна / Цікаво знати / Сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день музеїв

Сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день музеїв

Щороку свято музейництва відзначається 18 травня. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, а з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов’язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх

Тема Міжнародного дня музеїв 2020 – Музеї рівності: різноманітність та інклюзія. День музеїв – 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство,  та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє. За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості.

Музеї – це місця пам’яті, історії та культури. Але не варто говорити про музеї лише як про осередок минулого. Адже сьогодні музейні установи – це не лише статичні експозиції, музеї – це простір для живого, конструктивного спілкування, місце творення мистецтва і його демонстрації. Музеї – це й насамперед люди, які там працюють, люди, які своєю працею оживляють експонати та їх історії, дають їм нове дихання

У музеях Львівщини за 2019 рік відбулося 600 виставок, проведено близько 35 тис. екскурсій, музеї відвідали 2 млн. людей, а самих експонатів налічується близько 1,4 млн.

Львівщина посідає друге після м. Києва місце в Україні за кількістю музеїв. На сьогодні у Львівській області діє 21 державний музей (понад 40 філій) та 152 громадських музеї. У музеях області працює понад 1800 працівників, які займаються збереженням та популяризацією безцінних пам’яток культури, мистецтва, історії.

Тож вітаємо з професійним святом усіх працівників музейної галузі. Бажаємо Вам міцного здоров’я, енергії та оптимізму, цікавих та креативних проєктів, багато вдячних відвідувачів.

З нагоди свята запрошуємо вас відвідати музеї, де в умовах карантину ви почуватиметеся у безпеці.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» з 16 травня відновив роботу та з нетерпінням чекає на вас. З приводу свята музейництва вхід на територію заповідника «Тустань» – безкоштовний.

Також пройтися експозиційними залами музеїв можна відкривши посилання програми на інтерактивний тур музеями Львівщини  «Відвідай».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!