Цікаво знати

Тартаківська бібліотека – храм душі

В Тартаківську бібліотеку потрапила об одинадцятій годині. Бібліотекар Ольга Семенюк (на знімку) гостинно показала приміщення. Воно світле і просторе, в центрі читального залу висить ікона Матері Божої. Тут є різноманітні книжкові виставки: "Держави славна назва  Україна", "Мій рідний край  краплинка України", "Духовні обереги", "Вибір професії  важливий крок у житті", "Жіночі долі на сторінках літератури" , "Новий український роман" та інші. Окремо зібрана краєзнавча література, книги наших земляків, новинки літератури. Пані Ольга підкреслила, що багато читачів цікавляться краєзнавчою літературою, беруть читати збірки поетів Сокальщини.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує майже 10 тисяч. Крім класики, є багато і творів сучасних авторів  це Олександра Мариніна, Василь Шкляр, Люко Дашвар, Міла Іванцова, які із задоволенням читають читачі, різні енциклопедії, науковопопулярна література. Бібліотеку відвідують 515 читачів. Постійно беруть різноманітну літературу, яка їм потрібна і для роботи з дітьми, і для душі, вчителі Олена Дмитрук, Надія Чесак, Юлія Козійчук, Ірина Кашуба, учні Мирослава Ярмола, Настя Кузьмак, Настя Коткевич та інші. Бібліотека співпрацює зі школою, тут регулярно проводять тиждень дитячої книги, різноманітні конкурси, презентації книг. Скажімо, переможцями конкурсу "Найкращий читач" стали семикласниця Марта Довба, восьмикласниця Христина Кардаш та п'ятикласниця Христина Шеремета. А ще учні охоче брали участь у конкурсі малюнків.

Пані Ольга добре знає читачів, їхні запити. Не задумуючись, розповідала про них. Скажімо, Олег Олійник бере читати політичну, краєзнавчу літературу, Любов Козак любить історичні та любовні романи, Галина Крамаренко, Романна Бойко  детективи. Крім книг, в бібліотеці є газети, зокрема районний часопис "Голос знад Бугу". Пані Ольга розповіла, що проводила різноманітні заходи: до Дня матері, до Дня Незалежності, присвячені Небесній сотні, річниці створення ЗУНР тощо. Бідкалася, що в бібліотеці нема комп'ютера, адже нині читачам, особливо молоді, важливо знаходити потрібну інформацію в Інтернеті. Хоча вона, звісно, прихильник книги, а не її електронного варіанту. Каже, що ні з чим не зрівняти те почуття, коли відкриваєш книгу, починаєш читати, співпереживати разом з її героями. 

Ольга Семенюк  активна учасниця художньої самодіяльності, вже багато років співає на сцені місцевого Народного дому. Як і більшість її колег, самотужки наводить лад в бібліотеці. Привітна і спокійна, вона старається, щоб бібліотека стала другим домом для читачів, куди б вони завжди заходили з радістю. І це їй вдається.

Валентина БЛУДОВА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.