Цікаво знати

Пригадайте цю стару пісню…

Дякую редакції часопису «Голос з-над Бугу» за те, що колись надрукували мої спогади про сокальських переселенців. Завдяки газеті до мене відгукнулися мої однокласники та товариші: Ольга Козак (висока), Ольга Козак (низенька), Маруся Дукельська з Хороброва і однокласник Ярослав Борис, з ним ми зустрілися аж через 56 років на літературному читанні у селі Цигани. Він розповів мені, що був військовим. І хоча людина в літах, але двічі у минулому році їздив до Києва на Майдан. Нині ж він готовий захищати Україну в зоні АТО, але літа не дозволяють йому цього зробити. У нашому класі Рудківської семирічної школи він один став військовим. У юні роки ми були дружними, разом відвідували різні заходи, концерти, танці, і тоді не знали, що доля розсіє нас по світі. І нині лишились тільки спогади веселі і сумні, і серце від того болить, але все ж на душі тепло. До слова, у нашому юнацькому товаристві були два сокальці-красені Ярослав Мазурок та Мирослав Пархома.

І згадалася мені прекрасна пісня, яку 1946 року привезли до нас переселенці з Сокальщини, і цю пісню ми від них навчилися співати. Власне, з цього приводу я вдруге звертаюся до газети «Голос з-над Бугу». Прошу подати текст цієї пісні, можливо, народної, а можливо, знайдеться автор. Трапляються дива на світі.

Звичайно, тепер співають інші пісні, але такої, мабуть, вже не складе ніхто і ніколи. Якщо когось зацікавить мелодія пісні, то мої товаришки Ольга Козак та Марія Дукельська з Хороброва напевно її пам`ятають. То щемлива, солодка і сумовита мелодія у ритмі вальсу.

ПІСНЯ З ДАВНИНИ

Піду я поміж левади,

Піду я поміж сади,

Побачу там миленького

І наберу води.

Іду назад з водою

Все тихою ходою,

Дивлюсь, а мій миленький

Співає під вербою.

Не сам він там співає,

Він з іншою стоїть,

Цілує й пригортає…

А серденько болить!

Цілує й пригортає,

За рученьку бере

І все так її питає:

– Чи любиш ти мене?

 А я, мов кам`яная,

Не знаю, що робить:

Ти ж клявся, присягався

Мене вірно любить!

Ти клявся, присягався

Мене вірно любить,

– Тепер мене покидаєш,

А серденько болить…

Піду я поміж левади,

Піду я поміж сади,

Не стріну вже  миленького,

Хоч наберу води…

Ганна РОМАНЮК (КОЛОДІЙЧУК), мешканка с. Суходолу (уродженка Циган) Гусятинського району Тернопільської обл.

Голос Сокальщини на GoogleNews