Головна / Цікаво знати / Введено новий Перелік типових документів щодо обов’язкового зберігання в архівах підприємств, установ та організацій

Введено новий Перелік типових документів щодо обов’язкового зберігання в архівах підприємств, установ та організацій

У процесі діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій утворюється велика кількість документів. Ці документи потрібно правильно формувати і зберігати для користування ними із службовою, виробничою та іншою метою, а також для захисту законних прав та інтересів громадян. Протягом усього часу користування документи зберігають згідно із затвердженою номенклатурою справ. Це обов’язковий для кожної установи інформаційний довідник, у якому записані найменування справ, що утворюються у діловодстві установи, із зазначенням строків зберігання цих справ. Номенклатура справ розробляється на основі нормативноправового документа, призначеного для використання всіма організаціями при визначенні строків зберігання документів, їх відборі на постійне та тривале (понад 10 років) архівне зберігання або для знищення. Цим документом є новий Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.

Оскільки новий Перелік введений в дію з 1 січня цього року, всі установи, підприємства та організації, незалежно від форми власності, зобов’язані розробити номенклатуру справ на 2013 рік, використовуючи цей Перелік.

Після розроблення, номенклатуру справ необхідно розглянути на засіданні експертної комісії (ЕК) установи (експертні комісії повинні бути створені в кожній установі). Один примірник протоколу подається на розгляд ЕК архівного відділу районної державної адміністрації та експертноперевірної комісії (далі – ЕПК) Державного архіву Львівської області, після чого затверджується керівником установи і вводиться в дію.

Документи на засідання ЕК архівного відділу районної державної адміністрації приймаються у вівторок та четвер із 15 до 17 години у приміщенні архівного відділу за адресою: вул. Шашкевича, 43 (другий поверх районної друкарні). Телефони: 72173 та 0962801944.

Валентина КІНАХ, начальник архівного відділу Сокальської РДА.   

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten + ten =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!