Головна / Цікаво знати / Вибір верстата плазмового різання під будь-які завдання

Вибір верстата плазмового різання під будь-які завдання

Перехід виробничих підприємств на повну автоматизацію спрямований на спрощення процесу розкрою деталей і заготовок з листової сталі. Сучасне високотехнологічне обладнання відрізняється функціональністю, простотою управління, здатне замінити кілька машин в цеху.

Як підвищити ефективність виробництва

Верстатів плазмового різання з ЧПУ притаманне висока продуктивність і точність розкрою деталей, завдяки чому не потрібно подальша обробка краю або роботи виконуються в мінімальному обсязі. Сучасні машини функціонують в безперервному режимі, при цьому вони оснащені універсальної витяжною системою з низьким споживанням електроенергії, що дозволяє економити і не шкодити навколишньому середовищу. На верстатах плазмового різання з ЧПУ виготовляються заготовки різних геометричних форм, включаючи найскладніші. Якщо налагоджений процес, то з виготовленням великої кількості однакових виробів може впоратися один працівник. Головне правильно вибрати верстат, щоб він виконував необхідні завдання.

Відповідність виробничим завданням

При розкрої на верстаті плазмового різання з ЧПУ тонкі аркуші не зазнають деформацій або можуть бути зовсім незначні вади, чого неможливо досягти при газовому різанні.

Устаткування забезпечує:
• точність позиціонування і створення необхідного контуру;
• висока якість і чистоту різу;
• раціональний розкрій деталей з тонкого листа.

При виборі обладнання слід приділяти увагу товщині розкроюється металу. На підставі цих показників підбираються оптимальні технічні характеристики. Головним параметром є джерело змінного струму для різання, яким відповідають інвертори БТІЗ (біполярні транзистори з ізольованим затвором).

Величина струму на виході інвертора повинна відповідати товщині розкроюємо листів:
• Для роботи з металом 0,5-10,0 мм можна використовувати обладнання з максимальним показником 45А. Швидкість різання варіює від 50 до 800 см / хв.
• Листи 20-30 мм обробляються обладнанням з струмом на виході 65-105 А.
• Метал понад 40 мм розкроюється інвертором силою струму від 125 А.

При виборі обладнання слід розраховувати не тільки на розкрій тонколистий матеріалу, адже можлива робота і з більш товстим металом. Крім цього велике значення має хімічний склад. Сталь вуглецева, нержавіюча сталь і сплави алюмінію відрізняються між собою показниками теплоємності і теплопровідності, коефіцієнтом лінійного розширення. Тому при однаковій товщині металу необхідно коригувати режим різання.

Об’єм виробництва

На вибір верстата плазмового різання впливає планований обсяг розкроюється матеріалу. Зі значними завантаженнями і високими вимогами до якості і точності різу справляється верстат портального типу. Устаткування дороге, але швидко окупає. Відшкодовуються витрати на покупку верстата за рахунок високих показників продуктивності. Завдяки раціональному розкрию деталей і заготовок економиться матеріал.

Верстати з ЧПУ скорочують кількість відходів від 5 до 10% навіть при виконанні найскладнішого розкрою деталей, що відрізняються розмірами і формою. Низький рівень деформацій готових металевих виробів в результаті термічної обробки сприяє зниженню собівартості продукції.

Характеристики верстатів плазмового різання

Сучасне обладнання оснащене кроковими двигунами або сервоприводами. Другий варіант робочого механізму переміщує портал з досить високою точністю позиціонування і в великому діапазоні швидкостей. Але крокові двигуни мають більш просту конструкцію, коштують дешевше і відрізняються надійністю в експлуатації. Їх недоліком є ​​недостатня плавність ходу порталу та швидкість переміщення. Крім цього верстати з кроковим двигуном мають високий рівень шуму, що може негативно позначитися на роботі в цеху, якщо буде встановлено кілька одиниць обладнання.

При підборі верстата також враховується вид оброблюваної продукції. Якщо передбачається різка заготовок фігурних, тоді варто віддавати пріоритет сервоприводу. Механізм забезпечує рух різака в потрібному напрямку, позиціонування при обробці елементів заокруглених форм і заготовок з гострими кутами.

Важливим моментом в роботі ріжучого обладнання є система видалення диму і шкідливих продуктів, які утворюються в процесі плазмового різання. У верстатах плазмового різання передбачена секційна система вентиляції. В процесі роботи активної стає тільки та секція, де виконується різання металу. Раціональне рішення спрямоване на економію електроенергії, 100-відсоткове видалення шкідливих і небезпечних речовин, зниження витрат на опаленні виробничого приміщення, за рахунок правильно налагодженого повітрообміну.

Перевагою верстатів плазмового різання є компактні габарити робочої зони – оптимальний варіант не менше 300х150х10 см. Громіздке обладнання має параметри робочого столу 400-600 см. Такі верстати вимагають наявності великих виробничих цехів, що збільшує витрати оренди. Тому купувати таке обладнання не доцільно.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 5 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!