Довгоочікувана весна вступає у свої права. Це один із найважливіших сезонів для господаря. Саме зараз розпочинаються роботи на полях, в садах, та городах. Від цього, як своєчасно і правильно будуть виконані весняні роботи, залежить здоров’я рослин, їх ріст та майбутній врожай.
Та перед початком усіх робіт необхідно прибрати ділянку. Збирають сміття, сухе листя та рослини, очищають грядки від старих бур’янів, вносять добрива.
Початок весни – один із найвідповідальніших періодів у догляді за плодовими деревами та ягідниками. Це найкращий час для пересаджування різноманітних рослин та дерев. Але треба мати на увазі, що молоді саджанці треба висаджувати до розпускання на них бруньок. Також необхідно розпочати роботи із захисту плодових насаджень від шкідливих організмів: комах-шкідників, кліщів, збудників хвороб, бур’янів.
Більшість шкідливих організмів, які шкодять садовим насадженням пристосовані перезимовувати на поверхні ґрунту або в його верхнім шарі, в опалому листі, в рослинних рештках. З урахуванням початку розвитку шкідливих організмів, боротьбу з ними необхідно розпочинати до розпускання бруньок. Щоб позбутися гусениць, листовійок, плодожерок кліщів, необхідно шкребком очистити стару кору, попередньо розстеливши під дерево плівку. Рештки кори необхідно винести за межі саду та спалити. Рани, які можуть утворюватись від перепаду температури на корі дерева необхідно обробити розчином мідного купоросу та після підсихання замазати садовим варом або землею з коров’яком (1:1)
Важливим етапом на присадибній ділянці є обробіток ґрунту. Коли земля достатньо прогріється, ділянку необхідно перекопати, видаляючи коріння бур’янів та шкідників, що зимували в ґрунті. Формують грядки, а вже у досить прогріту землю висівають насіння овочів та пряних трав.
Необхідно провести обрізання дерев, видалити муміфіковані плоди, старі та сухі гілки. Цей захід знижує шкідливість комах, що зимують на гілках дерева. Необхідно також провести обприскування дерев розчином мідного купоросу (200-300гр на10л. води), що допоможе позбутися шкідників та збудників хвороб, що перезимували. Цю роботу необхідно провести до розпускання бруньок.
Уваги та догляду потребують навесні також газони. Після того як сніг розтанув, а земля підсохла, газон необхідно прочесати граблями, чи спеціальними пристроями, видаляючи стару траву та розпушуючи верхній шар ґрунту. Також рекомендується внести добрива.
На початку весни проводять висаджування цибулевих культур, овочевих та квітучих.
Нехай після прикладених зусиль та проведеної роботи ваша присадибна ділянка радує вас квітучим виглядом та багатими врожаями.
Державний фітосанітарний інспектор Л.Болдирєва