Останнім часом, безліч українців виїжджають за кордон у пошуках високооплачуваної роботи. Але з інших країн також приїжджають люди, які виявляють бажання працювати саме в Україні. Для більшого залучення працівників або закордонних інвесторів, в Україні була проведена необхідна реформа.
Ця реформа включає в себе створенням законодавчого акту, який має на увазі полегшену процедуру залучення людей з-за кордону для найму на роботу. Дозвіл на працевлаштування іноземця також стало простіше, що підвищує інтерес серед інвесторів з інших країн. Головною особливістю є те, що роботодавець може прийняти іноземця на роботу лише після спеціального дозволу. Цей дозвіл можна отримати тільки в Державному центрі зайнятості. Але є винятки, за якими для іноземного громадянина не буде потрібно це дозволу.
Розглянемо, для яких категорій іноземних осіб не передбачається дозвіл:
– іноземці, які мають постійного місця проживання в Україні;
– іноземці, які мають статус біженця або дозвіл на імміграцію;
– іноземці, які потребують підвищеної захисту або ті, яким дана тимчасовий захист;
– ті, які мають акредитацію від іноземних засобів масової інформації;
– діячі мистецтва, актори, співаки, моделі, спортсмени, які бажають працювати за фахом на Україні;
– релігійні служителі, які отримали запрошення від церкви;
– технічні співробітники, які приїхали для надання міжнародної технічної допомоги;
– наукові співробітники, яких запросило вищий навчальний заклад.
Документи, необхідні для отримання дозволу
Пакет необхідних документів є найбільш важливим моментом для іноземного працівника, який бажає працювати на Україну. До цього питання необхідно підходити з повною серйозністю, оскільки від цього залежить весь процес працевлаштування. Для отримання дозволу, іноземцю потрібно надати до центру зайнятості заяву, фотографію 3.5х4.5 см, ксерокопія паспорта, яка переведена на українську мову і завірена нотаріусом і ксерокопія трудового договору між іноземним працівником і його роботодавцем.
Термін видачі дозволу
Відповідно до Закону, такий дозвіл видається на один рік. Дозвіл на три роки можуть отримати працівники мистецтва, ІТ-фахівці та засновники фірм-роботодавців.
На сьогодні, існують безліч фірм, які допоможуть з оформлень документів для отримання дозволу на роботу іноземця. Співробітники таких фірм не тільки готують документи, а й проводять професійну консультацію з працевлаштування іноземця.