Цікаво знати

Як вибрати поїлки для корів

Кожен фермер знає, що удій корови залежить кількості випитої води. Для худоби, добовою нормою споживання є, як мінімум 70 літрів води. На сьогоднішній день, ринок має безліч варіантів поїлок, які також можна спорудити і власними руками.

Поїлки для корів повинні відрізняться простотою і функціональністю. Будь-який варіант поїлки повинен складатися з трьох елементів: механічний пристрій, ківш для наповнення води і система подачі. Існують конструкції, де вода може подаватися вручну, і ті, де вода може регулюватися самим тваринам. Також, поїлки можна класифікувати за такими критеріями:

– метод виготовлення;
– спосіб утримання худоби;
– тип використаного матеріалу.

За методом виготовлення, поїлки діляться на ті, які виготовлені в заводських умовах, і ті, які зроблені власноруч. Відмінністю між цими поїлками є те, що другий варіант більш економний, а також враховує практично всі особливості утримання корів. Що стосується першого варіанту, то такі поїлки більш гігієнічні і зручні.

Що стосується способу утримання корів, то поїлки діляться на групові та індивідуальні. Групові поїлки використовують для корів, яких тримають без прив’язі. Індивідуальні поїлки – навпаки, для корів на прив’язі. До таких напувалок відносяться багаторівневі пристрою.

Найчастіше, поїлки виготовляють з таких матеріалів, як пластик, сталь і чавун. Найбільш затребуваними є пластикові поїлки, які здатні використовуватися при температурі від 1 до 50 градусів вище нуля. Чавунна поїлка також часто використовується, але має один недолік – при ударі, може тріснути або зламатися.

Під час експлуатації поїлки, необхідно враховувати кілька нюансів. Індивідуальні конструкції не є економним варіантом, що стосується витрат води. Але їх плюс – це відсутність ризику, що хвора корова не зможе заразити інших особин. Груповий варіант має вигляд величезного корита. Таку поїлку найкраще встановлювати подалі від кормових ясел. В даному випадку корова не здатна забруднити воду. Такі конструкції є економніше в порівнянні з індивідуальними варіантами.
Установка поїлки – справа досить складна. Більшість фермерів у багатьох випадках звертаються за допомогою до кваліфікованих співробітників. Фахівці з установки поїлок здатні врахувати всі нюанси на ферми, щоб кожна тварина змогло пити чисту і свіжу воду.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.