Цікаво знати

Як захистити урожай

Зберегти коренеплоди та інші види сільськогосподарської продукції, захистити їх від вологи, низьких температур і створити ідеальні умови для зимівлі допомагають прості споруди, здавна користуються популярністю. Ями, канави, курені, бурти – нескладні конструкції, що вміщають достатню кількість врожаю і не потребують особливих умов зведення. Спорудити таке сховище легко і просто прямо у дворі заміського ділянки.

Головною умовою при організації бурту є вибір майданчика, розташованого на пагорбі, в ідеалі має ухил для стоку дощу і талого снігу, і глибоко пролягають грунтові води (не менше 1,5 м).

Залежно від місцевості і наявності матеріалів бувають такі види буртов:

  • наземний;
  • напівзаглиблених;
  • заглиблений.

Як випливає з назв, вони припускають зберігання овочів насипом на землі або в ямі різної глибини: 20-30 см для напівзаглиблених, 50-100 см для заглиблених.

Кожен з видів передбачає обов’язкову наявність вентиляції, підтримання температурного режиму, захист від вітру, опадів та інших несприятливих погодних умов.

Найпростіша схема буртування

Найлегший спосіб захисту врожаю полягає в створенні овочевий насипу, вкритої шаром соломи, землі, гички, хвойних гілок і підведенні труби для припливу повітря. Таким чином підтримується необхідна температура, мінімізується вологість, урожай захищається від розсипання.

Альтернативою природним накриттів є сучасні матеріали. Буртовий брезент, приклад якого можна знайти за посиланням https://ukrbrezent.com/ukryvochnye-tenty/burtovye-brezenty/, з ПВХ і банерній тканині відрізняється підвищеною міцністю, абсолютної вологостійкістю, стійкістю на розрив. Несприйнятливість до цвілі і різного роду бактеріям дозволяє мінімізувати втрати врожаю. Довговічність і легкість чищення (можна використовувати хімічні миючі засоби та щітки) гарантують тривалість експлуатації.

Зручність монтажу забезпечується за рахунок фурнітури: по всьому краю брезенту встановлюються люверси, що дозволяють швидко накрити і надійно зафіксувати насип. Спеціальна кишеня для труби полегшує згортання полотна, даючи можливість просто скрутити його в рулон.

На користь сучасних матеріалів говорить і можливість захисту коренеплодів від гризунів. Одним з найбільш результативних методів є накриття бурту дрібнопористої оцинкованої сіткою. Заглубів її краю в землю, виходить надійне укриття, стійке до проникнення мишей і щурів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.