Головна / Духовне життя / Бендюга під омофором Матері Божої

Бендюга під омофором Матері Божої

Дивлячись на фігуру Матері Божої, яка величаво стоїть в центрі Бендюги, ніхто й не повірить, що у неї давня, вистраждана історія. Звичайно, достовірно ніхто її не знає, але старожили розповідають, що ще у 1946 році вона стояла на території Червоноградського монастиря. Після війни радянська влада нищила все святе: закривала церкви й монастирі, ламала християнські святині. Не оминула така доля й фігуру Матері Божої, яку розбили та викинули в болото та хащі, які були за монастирем. Місцеві жителі, які повернулися з переселення, таємно перевезли понівечену фігуру в село Клюсів. Люди з інших сіл передавали відламані частини скульптури. Окремі її фрагменти знайшли у річці Західний Буг. Вони як могли зліпили все до купи і поставили фігуру Матері Божої на цвинтарі в с. Клюсів, розуміючи, що тут буде для неї найбезпечніше місце. Через кілька років мешканці переїхали з Клюсова до Бендюги, і забрали з собою скульптуру, бо вважали, що так зможуть доглядати за нею та уберегти від злих очей. 

Важко сказати скільки років цій скульптурі. Покійний отець Мар'ян Петрига розказував, що не пам'ятає її давності. Довгі роки жителі Бендюги  і дорослі, і малі  молилися до неї, відправляли молебні, маївки, бо церкви на той час в селі не було. Весною 2014 року, з ініціативи колишніх жителів Клюсова та з благословення отця Ігнатія та отця Миколи з Червоноградського монастиря, розпочали реставрацію фігури. Скульптор Василь Войтович з м. Червоноград розповідав, що коли працював над нею, від скульптури йшла якась особлива енергетика. А коли зняв з неї великий шар фарби, був надзвичайно здивований. Виявилося, що фігурі Матері Божої понад сто років. Йому робота йшла дуже легко, здавалось, ніби вона сама допомагає. 

Півтора року ми жили з вірою та надією, що в жовтні зробимо подарунок нашій Небесній Цариці, яку вважаємо покровителькою села. Так і сталося. 25 жовтня фігуру Матері Божої урочисто освятили. Велика спасибі за це тим людям, які зберегли її і підтримували до 2014 року. Хочу подякувати всім без винятку жителям с. Бендюга, які фінансово і працею долучалися до доброї справи, а особливо школярам, студентам, молоді. Підтримували бендюжців та допомагали матеріально члени Апостольства Молитви м. Червоноград. Роботу значно прискорили, коли до них приєдналися спонсори, яких залучив Олег Дирда, він і сам вніс вагому лепту в її відновлення. Спасибі благодійникам за пожертви: Юрію Лящуку, Івану Казмірчуку, Михайлові Снігуру, Сергію Тенетюху, Валентину Кацану, Володимиру Лобаю, Михайлові Бадану. За ці кошти громада зробила накриття над фігурою та огорожу, поклали бруківку та посадили туї. За це їм щиро вдячні жителі села Бендюга. А також Ігорю Покорі, який клав бруківку, чіпляв карнизи, та усім, хто допомагав будівельними матеріалами, офірував гроші, на які придбали квіти. Дякуємо й отцямвасиліянам, з благословення яких все розпочалося, за їхні молитви, поради і настанови, які допомогли нам швидко завершити цю роботу.

Сподіваємось, що фігура Матері Божої, яку нещодавно освятили, стане заступницею в нашому житті. Поручаємо себе в опіку Божої Матері, жертвуємо свої молитви за наших жертводавців, за тих, хто трудився. Нехай Покров і заступництво Пречистої Діви Марії перебуває над усіма жертводавцями, даруючи їм здоров'я, щастя, достаток. Нехай воздасться їм сторицею на многії і благії літа. 

Любов СМІЛКА, завідувач Народного дому с. Бендюга.

***

25 жовтня у с. Бендюга уже втретє відбулася молитовна хода з вервицею, яка розпочалася від церкви Покрови Матері Божої. Парафіяни і священики з хоругвами вирушили до відновленої каплички. Хлопчики та дівчатка несли велику вервицю, а також фігуру Фатімської Матері Божої, прикрашену трояндами. Діти читали віршовані духовні роздуми до кожного таїнства вервиці.
Отці Микола та Миколай, парафіяни були раді і зворушені побаченим. Вони й не сподівалися, що прийде стільки дітей. Отець Миколай виголосив проповідь та закликав парафіян відкрити свої серця до Бога і через Марію наблизитись до Ісуса. Потім усі разом змовили молитвувервицю за мир для нашого народу, адже його так потребують наші серця, наші душі, вся країна. Вервиця супроводжувалась духовним співом пісень до Матері Божої. Ця молитва, яка мила кожному дала нам відчути любов Марії. Недарма св. Людовік де Монфорт говорив, що вервиця "це трояндова клумба, не що інше як Ісус і Марія в житті, в смерті та у вічності". Вервицю ще порівнюють з шнуром дзвонів, якими ми кличемо на поміч небо. І ті, що мають набожність до вервиці будуть благословенні в житті, в смерті та у вічності. Це найкраща молитва, бо молимося разом з Богородицею, а її материнське серце тішить і хвилює те, що її діти намагаються розмовляти з Господом і слухати Його. 

Парафіяни молитовною ходою пройшли через все село, при цьому помолились 10 таїнствам. Мабуть, кожен, хто щиро молився, відчув себе в обіймах Богоматері. Дійство тривало до пізнього вечора, тому несли в руках запалені свічки, як символ нашої любові до Ісуса та Пречистої Діви Марії. Наприкінці щиро дякували отцям та усім, хто спричинився до цього, зокрема, дітям, які з радістю пройшли цю ходу. Нехай Господь укріпить віру цих дітей, і допоможе вирости їм християнами та чесними громадянами. 

Надія НАЗАРЧУК,  жителька с. Бендюга.

Фото Ольги Федечко.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!