Головна / Духовне життя / Чудотворна ікона Божої Матері Турковицької

Чудотворна ікона Божої Матері Турковицької

Князь Владислав Опольський, воєвода Белза з 1372 року після захоплення поляками Галицько-Волинської держави, перейнявши руські землі від белзького князя Андрія, вирішив вивезти до Ополя всі дорогоцінності Белза і його найцінніший скарб – Белзьку ікону Божої Матері.

За народними переказами, в дорозі спостерігалися надприродні явища. Кортеж з іконою вирішив відпочити на галявині в турковицькому гаю. Після відпочинку, 6 пар коней, що тягнули карету з іконою, не могли зрушити з місця. Одночасно з ікони вдарило могутнє яскраве сяйво. Коні зрушили з місця лише після того, як князь дав обітницю відвезти ікону не до Ополя, а до Ченстохови в монастир отців Павлінів.

На місці тимчасової стоянки карети з Чудотворною іконою залишилось сяйво і зпід землі стало бити джерело з кришталево чистою водою. Сяйво стягнуло до цього місця багато людей, які стали молитися до Божої Матері. Наступного ранку люди побачили, що місце, з якого видобувалося сяйво, поросло квітучою ромашкою. Вони зрозуміли, що сама Божа Мати вказує на місце, де має бути збудований храм. Сяйво не зникало поки церкву будували. А коли роботу скінчили, у сяйві з'явилося обличчя  Божої Матері на полотні. Цей образ став оригіналом ікони Божої Матері Турковицької, яка стала великою святинею українського народу Холмщини. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!