Духовне життя

Цьогоріч у Дрогобичі планують завершити реставрацію дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста

У Дрогобичі триває реставрація дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста –однієї з вагомих сакральних споруд Львівщини. Храмовий комплекс є архітектурною пам’яткою національного значення та яскравим взірцем епохи українського Відродження.

Реставрація об’єктів культурної спадщини є кропітким та тривалим в часі процесом. Тут важливе розуміння особливості культової споруди, її символіки та стилю архітектурної епохи. Аби максимально зберегти та відтворити всі елементи.

Ремонтно-реставраційні роботи проводять шляхом співфінансування з обласного і місцевого бюджетів. Цьогоріч з метою завершення робіт з обласного бюджету передбачили співфінансування у розмірі 815 тисяч гривень, в межах програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 рр». Реставрацію планують завершити в цьому році.

Церква Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі була збудована у 1613 році. Ця сакральна споруда зводилася за рахунок власників солевидобувної промисловості Дрогобича. За свою історію церква пережила кілька пожеж, багато перебудов і реконструкцій.

Дерев’яна дзвіниця була зведена поряд з храмом у 1661 році. Вона складається з трьох ярусів та квадратна у плані. Разом з дзвіницею церква утворює гармонійний архітектурний ансамбль.

Зараз храм та дзвіниця є музейним об’єктом і разом з найвідомішою дрогобицькою церквою св. Юра, входить до музейного комплексу «Дрогобиччина».

Голос Сокальщини на GoogleNews