Духовне життя

У Дрогобичі реставрують церкву Святого Юра, збудовану ще у 17 столітті

Церква входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Церква Святого Юра у Дрогобичі є однією з найстаріших дерев’яних церков Галичини, яку в 2013 році внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей храм пам’ятає все про українські традиції та історію, бо побудований понад п’ять сотень років тому.

Зараз Церкву Святого Юра реставрують. За 3 мільйони гривень з обласного бюджету тут вже проводять підмурування підвалин, замінюють підлогу на другому поверсі, сходи, реставрують бруси, а також замінюють гонти на середньому куполі. Все з дотриманням автентики, бо в храмі потрібно максимально зберегти архітектуру XVI століття. За два місяці роботи мають бути завершені.

За словами начальника Дрогобицької РВА Степана Кулиняка, до кінця року очікують на іконостас, який тривалий час реконструювали. Важливо, що навіть під час реставрації церква Святого Юра, як музей відчинений для туристів.

Також найближчим часом має розпочатись реставрація дзвіниці дерев’яної церкви Воздвиження Чесного Хреста. Це ще одна сакральна споруда у Дрогобичі, яка є взірцем дерев’яної архітектури епохи українського Відродження. Виконавця реставраційних робіт шляхом тендерної процедури вже обрано. На цей рік з обласного бюджету передбачено 1 мільйон гривень.

Голос Сокальщини на GoogleNews