Фестивалі та концерти

«Палюшкові фестини для української родини»: колоритний фестиваль відбувся на Стрийщині

Відвідувачі ліпили палюшки, виготовляли народних ляльок та знайомилися зі стародавніми українськими традиціями.

У Стрию, на території Вищого професійного училища №8, до дня  Української родини, сектор культурної спадщини Стрийської РВА організував етнічний фестиваль «Палюшкові фестини для української родини».

Для мешканців Стрийщини та ВПО відбулася гастрономічна майстерка по виготовленню палюшків за давнімии рецептами краю. Окрім гастрономічної частини заходу, для усіх бажаючих відбувся майстер-клас Лідії Боженко  з виготовлення захалявної книжечки «Вірю і дякую ЗСУ» та  виготовлення із шнурівок  «Ангелів для ЗСУ».

Майстрині Тетяна Юричко із Запоріжжя та  Марія Заблоцька із Ходорівщини, які зберігають та відроджують українські традиції лялькарства, вчили гостей заходу виготовляти народних ляльок.  Українська народна іграшка має надзвичайно багату історію. Вона поєднала в собі все: життя і побут народу, звичаї та традиції, обряди та ритуали, тож ця майстерка особливо сподобалася жінкам.

Ольга Боднар, головний спеціаліст сектору культурної спадщини  спільно із директором Жидачівського професійного ліцею Мар’яном Кушніром презентували історію  кохання Івана та Олени Виговських – промоційна майстерка із серії «Легендарні імена України».

Наприкінці заходу учасники етнічного фестивалю посадили дерева – сакуру та катальпу, як символи міцної та щасливої сім’ї у вільній, незалежній квітучій державі.

Стрийська РВА

Голос Сокальщини на GoogleNews