З життя господарника

Аграрії Львівщини продовжують нарощувати обсяги виробництва сільськогосподарської продукції

За остаточними даними обсяг виробництва продукції сільського господарства Львівської області зріс на 3,4% у порівнянні з 2021 роком.

Органи державної статистики України оприлюднили дані щодо стану розвитку сільського господарства за 2022 рік: https://ukrstat.gov.ua/

За остаточними даними обсяг виробництва продукції сільського господарства Львівської області зріс на 3,4% у порівнянні з 2021 роком і складає 26,4 млрд. грн. (у постійних цінах 2016 року). Сільськогосподарські підприємства виробили продукції на суму 14,7 млрд грн, що на 7,2% більше в порівнянні до 2021 року. Натомість господарства населення зменшили обсяги виробництва на 1,8%.

Аналіз статистичних даних свідчить про зростання обсягів виробництва продукції рослинництва, яке зумовлене впровадженням аграріями інноваційних технологій та збільшенням площ обробітку земель с/г призначення.

Якщо у 2015 році обсяг виробництва продукції рослинництва у сільськогосподарських підприємствах складав 13,2 млрд. грн., то у 2022 році цей обсяг склав 19,6 млрд. грн. та зріс на 48%.

Також проведений аналіз показує позитивну динаміку переходу з одноосібного ведення сільського господарства в організоване виробництво. У 2022 році частка сільськогосподарських підприємств у загальній структурі  виробництва складає майже 55% проти 41% у 2015 році, а частка господарств населення з кожним роком зменшується з 59% у 2015 році до 45% в 2022 році.

Із зміною клімату та кон’юнктури зовнішнього ринку змінюється і структура виробництва продукції рослинництва. Якщо в 2015 році вагому частку у структурі займала картопля та зернові культури то на сьогодні ріст валової продукції забезпечується в основному за рахунок виробництва технічних та зернових культур.

«В умовах воєнних дій першочерговим завданням аграрного сектору стало забезпечення населення продовольством. І сільськогосподарські підприємства Львівщини не тільки зберегли тенденції зростання, але й продемонстрували свою гнучкість та ефективність в надскладних умовах у збереженні темпів зростання валової продукції», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Голос Сокальщини на GoogleNews