З життя господарника

Агропідприємства Львівщини можуть отримати грант на залучення фахового консультанта для розвитку свого бізнесу: як подати заявку

Фінансування гранту забезпечують, зокрема, США, Тайвань, країни ЄС.

Грантова програма спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності та передбачає залучення досвідчених консультантів для успішного ведення бізнесу.

Фінансування грантової програми забезпечують: США та Швеція у межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР, Європейський Союз та Швеція у межах програми «Жінки в бізнесі», інші донори: Італія, Японія, Корея, Люксембург, Швеція, Швейцарія, США, Норвегія, Тайвань, а також Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР.

Податись на грант можуть підприємства, які відповідають наступним вимогам:

  • більше 2-х років роботи на ринку;
  • понад 50% компанії повинно належати громадянам України;
  • штат компанії має налічувати від 10 до 500 співробітників;
  • гарна ділова репутація;
  • потреба в залученні консультанта.

Грант виплачується підприємству як часткова компенсація витрат на послуги консультанта після успішного завершення консультаційного проєкту згідно з технічним завданням, погодженим ЄБРР. Працівники ЄБРР допомагають визначити пріоритети та сформувати якісне завдання на консалтинговий проєкт, знайти відповідного консультанта, а також надають методологічний супровід консалтингового проєкту до завершення та проводять оцінку результатів через 12 місяців після його закінчення. Після успішної реалізації проєкту ЄБРР компенсує (85%) витрати на послуги консультанта.

Згідно гранту консультації надаються за такими напрямами:

  • Стратегія (планування, розроблення бізнес-планів та експортних стратегій);
  • Маркетинг (дослідження ринків та споживачів, брендинг, розроблення вебрішень, маркетингові стратегії);
  • Системи якості (підготовка до сертифікації за міжнародними стандартами управління, безпеки харчових продуктів, безпеки праці тощо);
  • Інформаційні технології (розроблення інформаційних систем, корпоративних порталів, систем обліку, CRM, ERP тощо);
  • Організаційний розвиток (формування організаційної структури, управління ефективністю персоналу, впровадження систем мотивації тощо);
  • Інженерні рішення (розроблення технічної документації, архітектурних й інфраструктурних проєктів тощо);
  • Операційна ефективність (опис та оптимізація бізнес-процесів, управління ланцюжком постачань, вибір оптимальних логістичних рішень тощо);
  • Управління фінансами (удосконалення управлінського обліку, перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності);
  • Енергоефективність та охорона довкілля (енергетичний аудит, інженерні рішення з енергоефективності, системи енергоменеджменту тощо).

Дізнатись детальну інформацію про грантову програму та подати заявку можна за посиланням: https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb.

«Аграрне виробництво – одна з найбільш динамічних галузей. Щоб створити успішний і конкурентоспроможний аграрний бізнес виробникам на сьогодні не достатньо бути лише досвідченими агрономами, необхідно мати базові знання маркетингу, знати норми чинного законодавства, вміти приймати швидкі і правильні інформаційні, інженерні, операційні рішення. Дана грантова програма допоможе підприємствам отримати консультації з найбільш проблемних та затребуваних підприємством напрямків власної діяльності», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Голос Сокальщини на GoogleNews