Планується надання приблизно 703 млн грн для 20 потенційних субгрантів (сума кожного субгранту може коливатися між 10 млн грн до 100 млн грн).
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (AГРО) надає субгранти українським недержавним приватним юридичним особам/компаніям для відновлення та розвитку експортного потенціалу переробних підприємств зернових, олійних та бобових культур, розширення каналів та ринків збуту готової продукції, переробки та збільшення об’ємів продажів на закордонних ринках.
Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА з посиланням на компанію «Кімонікс Інтернешнл».
Вимоги до заявників:
- повинні бути офіційно зареєстрованими українськими приватними підприємствами/компаніями, які
- мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами;
- мати 5 років досвіду в секторі переробки зернових, олійних та бобових або суміжної діяльності;
- не менше 30% власного внеску від загального бюджету проекту.
Діяльність у межах субгранту повинна забезпечити такі результати:
- Збільшення обсягів закупівлі та переробки сировини на 25%.
- Не менше ніж 50 ММСП-партнерів постачальників сировини повинні отримати надійні системні та довгострокові канали збуту за конкурентними цінами.
- Створити не менше 5 нових експортних каналів та ринків збуту готової продукції переробки, збільшити продажі мінімум на 20%.
Терміни по субгранту:
- до 12 грудня 2023 р. зареєструватися на семінар, який передує поданню заяв на отримання субгранту (адреса для реєстрації agro.subawards@chemonics.com)
- з 11:00 до 13:00 14 грудня 2023 р. – семінар, який передує поданню заяв на отримання субгранту;
- до 18:00, 21 грудня 2023 р. надіслати всі запитання щодо участі в конкурсі (на ім’я Нелі Лайко, менеджерки відділу субгрантів і контрактів, на ел. адресу nlaiko@chemonics.com з посиланням на РПЗ-08);
- до 18:00, 7 січня 2024 р. за київським часом подати заявки 1-го етапу
- 31 травня 2024 р. – кінцевий термін подачі заявок.
Детальніше за посиланням: http://surl.li/ntyog.
«Війна не лише спричинила зменшення сільськогосподарського експорту, з якого більшість – це сировина, а й дуже загострила проблеми матеріально-технічного забезпечення. Оскільки інвестиції у сектор переробки значною мірою призупинені повністю або частково через воєнні дії, Програма USAID АГРО – це хороший варіант залучення додаткових фінансів підприємствами на розвиток потужностей з переробки зернових, олійних та бобових культур на продукти з доданою вартістю», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
Нагадаємо, також у межах Програми USAID АГРО розпочалась видача добрив під ярі зернові та олійні культури сезону 2024 року.