З життя господарника

Громади Львівщини у 2024 році збільшили фінансову підтримку місцевих аграріїв на 36%

Цьогоріч територіальні громади області на підтримку аграріїв спрямували 3,8 млн грн бюджетних коштів – на 36% більше в порівняні з минулим роком.

Програми підтримки сільськогосподарських виробників на 2024 рік затвердили в 10 громадах Львівщини, однак кошти на їх реалізацію виділили у 9 територіальних громадах.

Більш активно підтримують своїх виробників 7 територіальних громад Стрийського та Львівського районів. Зокрема:

  • Стрийcька територіальна громада виділила 290 тис.грн на підтримку сімейних фермерських господарств та кооперативів;
  • Розвадівська – 60 тис. грн на виплату дотації особистим селянським господарствам, які утримують 4 і більше корів молочного напряму продуктивності
  • Новороздільська – 20 тис. грн на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць, які утримуються в індивідуальних господарствах населення.
  • Кам’янка-Бузька – 100 тис. грн. на відшкодування фізичним особам затрат на утримання 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності.
  • Куликівська – 400 тис. грн на підтримку новостворених сімейних фермерських господарств та відшкодування витрат на придбання насіння кормових культур.
  • Жовківська – 650 тис. грн на підтримку та розвиток сімейного фермерства, галузі бджільництва, виробництва органічної продукції та ОСГ, які утримують молодняк ВРХ.

Також підтримують розвиток своїх сімейних фермерських господарств та кооперації Радехівська територіально громада Червоноградського району, яка спрямувала на їх підтримку 500 тис. грн.

«Стратегічне рішення підтримувати місцевих аграріїв матиме мультиплікаційний економічний та соціальний ефект для громад у вигляді збільшення податкових надходжень та створення додаткових робочих місць. Запрошуємо всі громади Львівщини долучитись до цього безумовно позитивного тренду в розвитку місцевого аграрного сектору», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews