З життя господарника

Площі під комерційними садами на Львівщині у 2024 році зростуть одразу на 11%

У 2024 році Львівська ОВА для садівників області затвердила нову програму фінансової підтримки діючих та новостворених кооперативів з вирощування ягід.

Прогнозовані площі насаджень багаторічних культур в промисловому секторі Львівщини збільшаться у поточному році на 11% в порівнянні до площ попереднього року, зокрема найбільше під ягідними – на 29,8% та горіхоплідними – на 6,7% насадженнями. Загалом площі вирощування плодових та ягідних культур складатимуть близько 2,4 тис.га, з яких 2,0 тис.га у плодоносному віці, повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«За спостереженнями садівників насадження вийшли з зими у доброму стані без суттєвих пошкоджень. Через раннє потепління у березні більш як на 2 тижні раніше календарних термінів розпочалося активне розпускання бруньок на деревах і цвітіння ранніх сортів кісточкових культур, тож сподіваємось у разі відсутності весняних заморозків на пришвидшення термінів достигання та отримання щедрого врожаю фруктів та ягід», – прокоментувала директорка департаменту Тетяна Гетьман.

За інформацією департаменту, частка вирощування плодів та ягід у промисловому секторі складає 15%, решта 85% – сконцентроване в населення.  В структурі площ багаторічних насаджень промислового вирощування в Україні частка Львівщини займає близько 5,0 %. Щорічно промислові площі збільшуються на 200-300 га нових насаджень. Зокрема, у 2024 році садівники комерційного сектору прогнозують закласти нових насаджень на площу понад 250 га, з якої 110 га із залученням коштів грантової підтримки «Свій Сад» за програмою «єРобота» і 140 га власні інвестиції.

Довідково:

Від початку дії програми «єРобота» грантову підтримку на розвиток садівництва і ягідництва в сумі 71,8 млн гривень отримали 15 суб’єктів підприємництва Львівщини, які спрямували кошти на облаштування понад 256 га нових площ інтенсивних садів і ягідників. У 2023 році за рахунок грантової підтримки значно збільшились площі лохини, полуниці та фундука.

Промисловим виробництвом плодів та ягід в області займаються близько 160 суб’єктів господарювання. У структурі їх площ насаджень 56% займають зерняткові та кісточкові культури, ягідні культури – 27%, горіхоплідні – 16 %, виноградники – близько 1%.

У 2024 році ЛОВА спеціально для садівників області затвердила нову програму фінансової підтримки діючих та новостворених кооперативів з вирощування ягід. Загальний бюджет програми 5 млн. грн, головна мета – збільшити ефективність вирощування ягід на базі дрібних виробників та створити умови для реабілітації учасників бойових дій в селах Львівщини. Детально про умови програми можна дізнатись за посиланням http://surl.li/shgug

Голос Сокальщини на GoogleNews