З життя господарника

Реєстрація тварин на Львівщині дає власнику змогу отримувати передбачені державою дотації та вільно реалізовувати продукцію

На Львівщині 86% поголів’я великої рогатої худоби та 90% корів утримується в особистих селянських господарствах. При цьому лише половина з них має доступ до програм державної підтримки, які передбачають виплати на поголів’я тварин.

Таке обмеження пов’язане з тим, що відсоток ідентифікованого поголів’я тварин в населення до наявного по області складає 54%.

Програми підтримки тваринництва з бюджетів усіх рівнів передбачають наявність у власника ідентифікованого і зареєстрованого відповідно до законодавства поголів’я тварин. З минулого року програми державної підтримки реалізовуються через Державний аграрний реєстр (ДАР), який дають доступ до всіх Реєстрів, в тому числі і Реєстру тварин.

«На Львівщині власники, які  мають ідентифікованих та зареєстрованих тварин, торік отримали через ДАР понад 26,2 млн грн дотацій за утримання 4952 корів. При цьому дотації надавались не тільки сільгосппідприємствам, а й фізичним особам. Дотації надаватимуться і у 2023 році і тільки для тварин, які внесені у відповідні реєстри», –  прокоментувала Тетяна Гетьман, директор департаменту  агропромислового розвитку ОВА.

Довідково:

Ідентифікація тварин – це система постійного контролю за станом здоров’я тварин, безпечності виробництва тваринницької продукції, що дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, тощо. Згідно із Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»,  ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин є обов’язковою для юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи власник тварини має звернутись до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання.

Ідентифікацію та реєстрацію тварин власники здійснюють у терміни в залежності від виду тварин: для великої рогатої худоби, овець та кіз – протягом 7 днів від народження, для свиней –  протягом 60 днів від народження.

Вчасно проведена ідентифікація та реєстрація тварин надає власнику можливість:

  • засвідчити право власності на тварину;
  • вільно отримувати документи на переміщення та забій тварин;
  • вільно реалізовувати продукцію, отриману від тварин;
  • застрахувати тварину;
  • отримувати передбачені державою дотації на тварин.

Голос Сокальщини на GoogleNews