З життя господарника

Через колишню владу Борятин залишився без футбольного поля, дому “Просвіти”, а у ставку виросли лози

1953 року головою радгоспу «Шахтар», до якого входило й село Борятин, був пан Передирій, який з перших днів свого головування став наводити порядок у селі. Селяни, діти разом з ним висадили багато фруктових дерев, прокопали стічні канали, викопали ставок, де стали розводити рибу. З розповіді старожила Йосипа Курила у ставку водилися карпи вагою 8 кг. Село було забезпечене свіжою рибою. Ставок був улюбленим місцем відпочинку для жителів села. В 1957-ому тамтешній голова колгоспу Передирій не влаштовував тодішнє керівництво району, і ті його звільнили. На його місце прийшли нові керівники, які «догосподарилися» до того, що у ставку виросли… лози. Така ж доля чекала й на фруктові дерева, їх повирубували. Навіть футбольне поле розорали і виділили на ньому городи борятинцям. З клубу зробили житловий дім, тож молодь не мала де зібратися ввечері, щоб провести свій вільний час. І досі у селі нема ні футбольного поля, ні будинку «Просвіти». Депутат районної ради Петро Пилипчук намагався почистити ставок, але йому не вдалося, і він залишив розпочату справу. Підприємець В. Лебедевич прокопав екскаватором від дороги канави з трьох сторін. Та й цього разу на цьому робота зупинилася. Ініціативна молодь та активісти села готові ще раз вирубати лози у ставку, щоб підготувати для очищення. І просять сільського голову І. Дидака взяти на баланс сільської ради вказаний ставок. 

Я дізнався у начальника управління водного господарства В. Новосада, що у них є болотний екскаватор, який зможе поглибити ставок у Борятині. Для цього потрібно зробити зведений кошторисний розрахунок вартості цих робіт. Звертаюся від імені громади села до депутата районої ради П. Пилипчука та районного керівництва, допомогти розв’язати цю проблему. Я нікого не звинувачую, бо всі хотіли допомогти, однак не було відповідної техніки для розчищення ставка. Громада села щиро Вам подякує і візьме участь в його очищенні. 

У газеті «Голос з-над Бугу» часто люди пишуть щодо перевезення пасажирів у громадському транспорті. Це питання наболіле для всіх мешканців району, а також для жителів Борятина. Тому звертаюся до директора «Авто-транссервісу» Ігоря Сидора: скільки можна знущатися над пасажирами, які добираються з Червонограда в Борятин? Вартість перевезення збільшилася, а сервіс – знизився. Деякі рейси, які здійснює це підприємство, особливо «Червоноград-Борятин», переповнені, в салоні нема чим дихати. Просимо Вас відрегулювати рейси маршруток, а на які є багато людей, – надати автобус. 

Остап СИДОРЯК,
громадський активіст, член ВО «Батьківщина».

* * *
Прокоментувати цього листа ми попросили директора ПП «Козацький курінь», депутата районної ради Петра Пилипчука. Ось що він сказав:
– Декілька років тому екскаватор ПП «Козацький курінь» разом з громадою села Борятин розчистили рови навколо ставка, щоб його осушити від болота. Планували ще й поглибити його, а з правого боку насипати землю, щоб зробити футбольну площадку для дітей. Однак, щоб облаштувати це, потрібна була проектна документація на очищення ставка. Я її виготовив за власні кошти та передав в Острівську сільську раду. Кошторис робіт вимагає чималих коштів. Ще наші прадіди говорили, що під лежачий камінь – вода не тече, бо ніхто чужий не прийде і не очистить ставок. Якщо громада хоче і зацікавлена зробити рекультивацію водоймища, має шукати спонсорів.

Голос Сокальщини на GoogleNews