З життя господарника

З обласного бюджету аграріям виділили 10 млн гривень на реалізацію бізнес-планів із створення доданої вартості

Переможці конкурсу, інвестують кредитні та власні кошти в модернізацію існуючого виробництва та створення нових виробничих об’єктів.

Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області надала можливість 6 сільгоспвиробникам Львівщини отримали довгострокові пільгові кредити в сумі 10 млн грн на створення об’єктів виробництва з доданою вартістю та нових робочих місць.

Переможці конкурсу, інвестують кредитні та власні кошти в модернізацію існуючого виробництва та створення нових виробничих об’єктів. Зокрема, в області планують створити:

  • цех з переробки риби, який вироблятиме 5 видів продукції (філе, стейки, суповий набір, оселедець  з толстолоба по домашньому тощо);
  • цех з переробки картоплі власного виробництва з допомогою комплексу обладнання для миття, очищення, нарізки на картоплю фрі, вакуумування продукції, а також фасування картоплі в сітки;
  •  цех з виробництва гранульованого корму для річкової риби, який забезпечить рибні господарства регіону необхідними кормами;
  • 3 об’єкти для сушіння, зберігання зернових та технічних культур.

Загальна сума інвестицій, які будуть вкладені аграріями, складатиме 54,8 млн грн, в тому числі 44,8 млн грн власні кошти. Загалом реалізація даних інвестиційних проектів дозволить створити 37 нових робочих місць.

«Підтримка та стимулювання роботи бізнесу із створення доданої вартості зернових, олійних, овочевих культур та аквакультури/рибальства на сьогодні є вкрай важливою, щоб підтримувати економічний фронт країни. Зокрема,  це допоможе виробнику не зупинятись на етапі виробництва сировини, а перейти до виробництва готової продукції та створити нові робочі місця» – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

На даний час аграрії можуть отримати пільгові кредити на зворотній основі під 5% річних у сумі до 500 тис. грн терміном до 5 років для забезпечення проведення комплексу робіт в сільському господарстві.

Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням:

https://loda.gov.ua/useful-info/49856?authorId=17057

Голос Сокальщини на GoogleNews