Головна / Життєві історії / Від труби – лише клопіт

Від труби – лише клопіт

Відчай та безвихідь змусили нас написати листа в редакцію газети "Голос з-над Бугу", бо не знаємо, куди ще нам звертатися по допомогу. Спробуємо розповісти все по порядку. Ми живемо по вулиці Українській у приватному будинку. Через нашу земельну ділянку проходить стічна труба. Люди поважного віку кажуть на неї "ліньовка", діаметр труби півтора метри. Від цієї труби у нас лише проблеми. Після дощів навколо неї осідає земля та утворюються великі котловани. Її уже засипали працівники "Водоканалу", і ми не раз робили це за власні кошти.

Мине якийсь час, підуть дощі – й знову з'являється нова яма. Так сталося у червні. Туди впав наш цуцик породи спанієль. На щастя, за ним не побігла моя дворічна донька. Щоб його врятувати та витягнути з ями, довелось спустити чотириметрову драбину (на фото). Уявіть собі, скільки я пережила, поки його витягувала з цієї ями. Весь час обсипалася земля, боялася, щоб по трубі хтось не спустив велику кількість води. Добре, що все закінчилось благополучно.

Одразу звернулися в міську раду з проханням, щоб загорнули яму та полагодили трубу.

Прийшла комісія, подивилася, тобто обслідувала яму та територію навколо. Перед хатою, неподалік злощасної труби, у нас росли грядки картоплі та помідорів. Члени комісії пошкодували нашу працю і порадили поки що закласти трубу пробкою – мішком з тирси, а восени, коли зберемо врожай, їх покликати. Ми так вчинили. Коли викопали картоплю, я знову пішла в міську раду. Міський голова прийняв мене, подзвонив у МКП "Водоканал" – там попросили зачекати 10 днів, бо у них були якісь проблеми. Минуло ще 10 днів, і ми зателефонували у "Водоканал". Відповіли: що ви від нас хочете, цієї труби ні у "Водоканалі", ні у КП "Сокальжитлокомун-сервіс" на балансі немає. Тож нікому нема до неї діла. Пішла знову в міську раду, там нам відповіли: що ми вам зробимо, влітку ви відмовилися від нашої пропозиції. Однак вони самі запропонували зачекати поки ми зберемо врожай. Так і повернулася з нічим. Ми запропонували, оскільки труба проходить через наш город, який приватизований, що самі заб'ємо трубу і не буде проблем. На що пан Олійник дорікнув нам, що ми не українці. І досі не можу второпати, що він цим хотів сказати. Мабуть, здивувався, що ми не хочемо терпіти й чекати, як весь наш багатостраждальний український народ. А чого чекати? Поки яма не стане ще глибшою і хтось впаде у неї?! Чи коли ми не зможемо через подвір'я пройти до хати? Як відремонтувати трубу, то господаря нема, а засипати самому – зась. Ми не знаємо, що нам робити, куди звертатись? Труба стара, тому й прориває. Торік була схожа ситуація: труба прорвала в іншому місці. Тоді працівники МКП "Водоканал" приїхали і залатали її, хоча пів городу знищили. На цьому місці утворилася яма. Привезли трохи землі, на якій нічого не хотіло рости, і ми були змушені ще купувати 2 машини. Землю самі носили з дороги, бо ніхто не захотів підвезти її на город. Дивно у нас виходить: труба служить громаді та місту, а маємося з нею ми, бо вона йде через наш город. Її ніхто ніколи не чистив, мабуть, замулена. Тепер страшно йти на город, бо один необережний крок і можна оступитись у прірву.

Ми хвилюємось, бо у труби нема господаря, тож ніхто не буде ремонтувати, а яма навколо неї все глибшає: вже зараз її діаметр становить 1 метр, глибина 4 м. А де гарантія, що земля не обвалиться ще в іншому місці? У мене росте маленька дворічна дитина. Страшно випускати її саму на подвір'я, щоб вона, бавлячись, за м'ячем чи цуценям не побігла та не впала в яму.

Невже, поки лихо не станеться, у нас ніхто нічого не зробить? Хто ж, як не міська влада, має дбати про інтереси своїх громадян. 

Мар'яна СЕМЕНЮК, жителька м. Сокаль.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × one =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!