Головна / Життєві історії / ПРОДОВЖИЛА ВЧИТЕЛЬСЬКУ ДИНАСТІЮ

ПРОДОВЖИЛА ВЧИТЕЛЬСЬКУ ДИНАСТІЮ

Вчительській родині Любові та Володимира Лехів з Двірців Бог дарував трьох дівчаток. Вони згодом обрали професію педагога, у нашій державі і в нинішній час її не можна назвати дуже популярною, бо не приносить ні особливих матеріальних статків, ні належної пошани і визнання. Та, мабуть, приклад батьків, котрі педагогічній роботі віддавали себе повністю, вплинув на вибір дочок. Найстарша Світлана вчителює у Києві, Тетяна  у Львові, а наймолодша Наталя, після закінчення механікоматематичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, а згодом ще і "Львівської політехніки" повернулася у рідні Двірці, у школу, де працюють її батьки, де навчалася, а тепер її призначили вчителем інформатики. Нині діти зі сіл та містечок намагаються шукати щастя і долі у великих містах, бо тут можна знайти краще оплачувану роботу, тут цікавіше і насиченіше життя. Але молода вчителька Наталя Глюз з цим не погоджується. Вона повернулася додому, бо тут її батьки, а це опора, допомога, родинний затишок. Тут знайшла своє кохання, вийшла заміж і у подружжя Глюзів народилась донечка Єва. А в рідній школі знайшла добрих і здібних учнів і підтримку вчительського колективу. "А велике місто,  продовжує мою думку Наталія, то, насамперед, спілкування, спілкуватися маю можливісіть через Інтернет, а коли дуже засумую за Львовом, то разом з чоловіком та донечкою їду у місто мого студентського життя, з Двірців то не так вже далеко. Недавно ми побували на форумі видавців, то мало не всю зарплату на книжки витратила".

Проте інформатика, то її найбільше захоплення. І ним захопила своїх вихованців. Хоча наука ця нелегка, але цікава і дуже перспективна, тому діти хочуть вивчати її. Не всі вдома мають комп"ютери, зате в школі повністю обладнаний комп"ютерний кабінет. Наталя Володимирівна добрим словом згадала начальника відділу освіти РДА Романа Монастирського за швидкісний Інтернет у школі. Це ж такі можливості для навчання! З особливо обдарованими вчителька займається додатково, "підкидає" їм ідеї щодо створення програм. Колишній випускник Двірцівської школи, призер районних олімпіад Андрій Равлик створив програму вивчення математики для учнів 4 класу, а інший її вихованець Сергій Луцко  розробив тести для дошкільнят, які вже використовуються в окремих дошкільних закладах району. "У сільських школах дуже багато обдарованих дітей, ділиться думками Наталія Глюз,  тільки треба допомогти їм розкритися, скерувати у правильне русло і з них вийдуть люди". Нині молода вчителька втілює у життя свій новий задум: сліпий метод набору. Свого часу побачила як добре володів ним американський волонтер, який відвідував Великомостівську школу. Дізналася, що у США, а також багатьох країнах Європи вивчають цей метод набору як і писати, читати, рахувати. Він дуже корисний і для роботи та навчання, і для здоров"я. Вже знайшла спеціальну програму. Правда, спочатку сама дійшла до сорокового рівня і вже сліпим методом може набрати 200 символів за хвилину, хоча б хотіла досягти вершини  300350. Вважає, що розпочинати цю "науку" необхідно з учнями 56 класів, навчання має відбуватися лише два місяці, зате інтенсивно  два рази на тиждень по чотири години. І уже в цьому навчальному році у Двірцівській школі з деякими класами вчителька займатиметься вивченням сліпого набору. Вона вважає, що інформатика, то наука, яка потребує постійного навчання і вдосконалення, тому є учасником Форуму інформатиків України, де спілкується з дуже високоосвіченими людьми, ділиться своїми розробками.

Молоду вчительку Наталію Глюз, їй лише тридцять років, призначили заступником директора з навчальновиховної роботи, з цього року вона працюватиме ще й в Сокальській Малій академії наук.

А нещодавно стала виховником осередку "Пласту", який створили у Двірцівській школі, їздила з ними в мандрівку у Карпати. Мріє, щоб згодом її маленька Єва стала пластункою. Будучи з пластунами у таборі була їм швидше другом,аніж виховником і зрозуміла, якщо діти бачать в тобі товариша, тоді їх легше навчати і виховувати.

Наталія Володимирівна розповіла, що знає, що позаочі її учні називають "маленькою", бо вона й справді зростом невеличка. То ж, дай Боже, цій "маленькій" вчительці великого педагогічного майбутнього.

Оксана ПРОЦЬ

 

Фото автора.    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!