Головна / Наші інтервю / На основі сокальської самооборони діє громадське формування “Сокальська варта”

На основі сокальської самооборони діє громадське формування “Сокальська варта”

Усі добре пам'ятають, як під час Революції гідності, в ті буремні часи, коли правоохоронці розганяли Майдан, на захист народу вийшли молоді юнаки, чоловіки, які називались "Народною самообороною". Згодом такі ж організації почали формуватися і в інших містах та районах. Нині в Сокалі діє громадське формування "Сокальська варта". Про принципи роботи, співпрацю з правоохоронцями, подальші перспективи організації розповів керівник "Сокальської варти" Степан ПЕНЦАК.

– Скільки часу працює "Сокальська варта"?

– Розпочали свою роботу з перших блокпостів, які були на в'їздах і виїздах зі Сокаля. Тоді пильнували, щоб "мандрівні" сепаратисти не добралися до нашого району і не хуліганили тут. Ми стояли на Майдані разом з людьми, ходили в нічні патрулювання, це робимо і зараз. Працюємо за ідею, на громадських засадах, за свою роботу не отримуємо заробітної плати чи винагороди.

– Які завдання і основні функції покладені на членів громадського формування?

– Найперше, забезпечуємо громадський порядок у місті, ходимо в рейди. Тісно співпрацюємо з правоохоронними органами  наші хлопці разом з правоохоронцями ходять на патрулювання.

Маємо також право зупиняти автомобілі, які порушують Правила дорожнього руху. Ставимо перед собою завдання боротися з корупцією, з перевищенням повноважень посадовими особами. Стараємося займатися розглядом усіх незаконних вчинків. Ось, наприклад, нещодавно до нас звернулася сокальчанка, яка скаржилася, що яму під склеп на цвинтарі викопали в санітарній зоні, що є неправомірним. Цю справу розглядають в міській раді, ми тримаємо її на контролі. Люди можуть до нас звертатися, ми маємо офіс у приміщенні райвідділу міліції, де колись був районний відділ державної міграційної служби.

– Скільки людей виявили бажання стати членами цього громадського формування. •Чи всіх охочих приймаєте в свої лави?

– Посвідчення членів "Сокальської варти" отримали вісімнадцять юнаків та чоловіків, а загалом нас налічується майже тридцять осіб. Приймаємо усіх охочих, але спершу в нас є випробувальний термін  два місяці. За цей час дивимося на поведінку людини, чи не вживає алкогольних напоїв, не дебоширить. І тільки якщо чоловік виправдовує наші сподівання, приймаємо в ряди сокальських вартових.

– Що можете сказати про громадський порядок у Сокалі, як поводить себе молодь?

– В часи Революції ми ходили в патрулювання щоночі, а нині, коли на Західній Україні стало трохи спокійніше, патрулюємо місто разом з правоохоронцями три ночі в тиждень  в п'ятницю, суботу і неділю. В ці дні дуже багато молоді відпочиває у барах, кафе, на дискотеках. Деякі з них випивають алкогольних напоїв, їх тягне на "подвиги". Не можу ніяк зрозуміти: як можна так гучно відпочивати, коли в країні війна, сльози, батьки ховають дітей, жінки  чоловіків?

Патрулюємо вулиці, аби не хуліганили, не билися, не розпивали алкогольні напої в громадських місцях. А ще велика проблема для Сокаля  неповнолітні діти, які теж відпочивають у розважальних закладах, особливо багато їх у нічному клубі "Вікторія". Чимало батьків за кордоном, дають дітям гроші і не контролюють, де і на що їх витрачають дочки та сини.

– Чи є торгові, розважальні заклади, які не дотримуються графіку роботи, продають спиртне неповнолітнім?

– Багато власників таких закладів уже добре знають, що ми жорстко контролюємо графік роботи, тому закривають вчасно. Але, на жаль, є і такі, котрі зовсім не беруть до уваги наші зауваження і працюють, доки хочуть. Ось, наприклад, 2 серпня під час нічного рейду, ми з правоохоронцями о 23 год. 20 хв. підійшли до кафебару "Багіра", він працював у звичному режимі, а на наші зауваження про те, чому не дотримуються графіку роботи, працівники лише насміхалися і зовсім не реагували. Мовляв, ми сплачуємо податки, працюємо легально… Така ж ситуація була і в кафебарі "Крайня хата", в них двері кафе були зачинені і нас туди не впустили, але всередині були люди і гучно лунала музика. По цих фактах ми подали заяви в міську раду, а правоохоронці  рапорти.

– Чи можете навести конкретні приклади, що вдалось зробити членам "Сокальської варти" за час вашої діяльності?

– Найперше  значно поменшало випадків хуліганства, люди знають, що ходять вартові, тому, якщо й купують алкоголь, то не розпивають його в парку чи біля фонтану. Під час спільного патрулювання вартових і державтоінспекторів ми затримали поцуплений автомобіль і повернули власникові. Також, завдяки спільній злагодженій роботі вдалося закрити кафебар на АЗС "Мостнафта". Там пророблено багато роботи, поки досягли такого результату.

Спільно з правоохоронцями зафіксували багато порушень графіку їх роботи, написали рапорти, протоколи, все це подавали на розгляд міської ради. Зараз нас дуже хвилює робота автозаправки "WOG", де на вихідні збирається багато молоді, а через дорогу  житлові будинки, в яких живуть і старші люди, і діти. Приємно, що разом з нами іноді на патрулювання виходять небайдужі сокальчани, депутати міської ради, вони хочуть знати, що робиться в місті в нічний час. Побільше б людей проявляло такі ініціативи. Тільки разом, спільними зусиллями зможемо зробити Сокаль безпечнішим для його жителів.

Записала Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!