Наші інтервю

Про обласні програми, які сприятимуть соціально-економічному розвитку нашого регіону

Депутат Львівської обласної ради, член фракції «Громадянська позиція» Сергій Касян (на знімку зліва), який єдиний представляє у ній Сокальщину, інформує читачів газети «Голос з-над Бугу» про свою депутатську діяльність стосовно вирішення актуальних проблем Сокальського району.

– Що зараз найбільш актуальне у Вашій роботі, як депутата Львівської обласної ради?

– Вже відбулися засідання сесії Львівської обласної ради, на яких був затверджений бюджет Львівської області на 2016 рік, визначені основні контрольні цифри по галузях. А на березневій сесії ми затверджували програми по галузях – їх більше 50, в які будуть включені об`єкти, важливі для нашого регіону.

– Можливо більш конкретніше зупинитись на тих програмах, де Сокальщина має шанс бути у них включена?

– Отже, зупинюся на програмах і конкретно на розділах, де Сокальщина матиме шанс бути профінансована у важливих соціально-економічних напрямках. Програма розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки. Згідно з нею, у розділі «Шкільний автобус» відділ освіти Сокальщини може отримати два шкільних автобуси: один безкоштовно, інший – зі співфінансуванням з місцевого бюджету. Хоча є можливість отримати ще й третій. Стосовно покращення матеріально-технічної бази опорних загальноосвітніх навчальних закладів, то від Сокальського району потрапив у цю програму один освітній заклад, а який саме визначатиме відділ освіти. Фінансування розділу програми: придбання спортивного обладнання та інвентаря відбуватиметься після проведення конкурсу спортивних проектів у районах. І четвертий: «Модернізація комп`ютерної бази навчальних закладів» – тут теж подаватиме пропозиції районний відділ освіти. Саме по цих розділах програми наш район буде фінансуватися.

Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов`язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг – дуже важлива для Сокальщини, бо у нашому районі вкрай критичний стан з дорогами. Підготовка у цьому напрямку розпочалася ще з листопада минулого року. Неодноразово разом з керівниками району зустрічалися з начальником Львівської обласної Служби автомобільних доріг, головою Львівської ОДА стосовно ремонту доріг в регіоні. І все це дало результат. Ремонт доріг Сокальщини буде фінансуватися з кількох джерел: кредитні кошти Євросоюзу, кошти з перевиконання митних зборів, кошти обласного та районного бюджетів, а також свої кошти долучать місцеві ради.

– Тож на ремонт яких саме доріг буде фінансування з цих згаданих джерел?

– За кредитні кошти з Євросоюзу фінансуватимуть ремонт двох доріг: 

облаштування дороги ХоробрівУгринів, і на асфальтне покриття дороги Жовква-Ковель (Р15). На кошти з перевиконання митних зборів по Сокальщині буде відремонтовано незначний відтинок дороги Червоноград-Радехів, яка проходитиме через територію Сокальщини до межі з Радехівським районом. Також буде завершений ремонт дороги Червоноград-Сокаль з обласного бюджету. А депутати, які входять в комісію з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури вирішили виділити ще сто мільйонів гривень на ремонт доріг обласного значення, які поділять між 20 районами, кожен отримає по 5 мільйонів гривень. Наш район ці кошти може використати лише на ремонт доріг обласного значення. Отже моя думка, яку підтримують і голова РДА, і голова Сокальської районної ради, що ці кошти треба скерувати на відтинок дороги СокальБояничі, бо це напрямок до митного переходу, тому має для нас стратегічне значення. Сподіваюся, що депутати районної ради долучаться до вирішення цієї важливої проблеми – ще додатково виділять кошти з районного бюджету на ремонт відтинку дороги Сокаль-Бояничі, бо тих 5 мільйонів не вистачає. А також це стосується дорiг Червоноград-Перетоки: відтинки у селі Поториця, у Сокалі – вул. Об`їзна, перехрестя по вул. Тартаківській та Об`їзній (у Сокалі до ремонту цієї дороги долучатиметься Сокальська міська рада), Великі Мости-Добротвір, Сокаль-Перетоки, напрямок на Лучиці. Хочу відзначити принципову позицію депутатів Сокальської районної ради, які затвердили Програму «Дороги Сокальщини» і виділили під неї кошти. Ця ініціатива такого комплексного підходу до справи заслуговує на похвалу і підтримку.

Зрозуміло, що у цьому році всі заплановані дороги не вдасться зробити, але сподіваюся, що ті, які у найкритичнішому стані, відремонтують. Якщо буде перевиконання митного збору, то ставитиму питання щодо збільшення суми, виділеної для ремонту доріг. Якщо б у цьому році вдалося більшість із запланованого виконати, то це чи не вперше за останні роки була проведена така велика і вкрай соціально необхідна робота. Нині головне повністю сконсолідувати співпрацю районної та місцевих рад, райдержадміністрації, Служби автомобільних доріг на цьому питанні.

– Ви назвали програми, де Сокальщині виділять достатньо значну суму на вирішення згаданих проблем, а ще наш район може сподіватися на включення в інші програми?

– Так. Для нашого регіону є важливою Програма сприяння матеріально-технічного забезпечення окремих військових формувань дислокованих на території Львівської області. Саме завдяки їй великомостівським прикордонникам буде виділено 700 тис. грн.

Окремо хотів зупинитися на Програмі сімейної медицини та її профілактичній спрямованості на 2016 р. На її основі для амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Двірці для придбання медичного обладнання буде виділено 200 тисяч гривень.

Щодо затвердження Програми розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки маю свою думку. На таку важливу галузь по Програмі виділено лише 11 мільйонів гривень, проте, вважаю, це надто мало для розвитку сільського господарства на Львівщині. Її б вистачило, скажімо, для Сокальського району, а не для всієї області. Наш район не потрапив у цю програму. Потрібно попрацювати над тим, щоб наші індивідуальні господарства (малий і середній бізнес) були більш активні до написання мікропроектів і грандової допомоги. Я один зі своєї фракції голосував за створення комісії агропромислового комплексу, щоб її виокремити і суттєво збільшити фінансування на наступні роки.

Далі регіональна програма розбудови культурної спадщини Львівської області. В ній передбачено 200 тис. грн. для Сокальського району. Я наполягав, щоб додатково були виділені кошти для храму у Комареві, це нововиявлена архітектурна пам`ятка у 1862 році була перенесена зі Завишня у це село.

У Програмі поповнення бібліотечних фондів та бібліотечних проектів на 2016 рік Сокальщина теж братиме участь. Я пропонував також виділити кошти на закупівлю для сільських бібліотек комп`ютерів і проведення Інтернету. У Програмі підтримки Народних домів є положення про організацію конкурсу на пошиття сценічних костюмів для колективів художньої самодіяльності та на кращий Народний дім в області для забезпечення його сучасними технічними засобами. А у рамках Програми підтримки сільського спорту кожній сільській футбольній команді будуть виділені 3 тис. грн. на придбання форми, чи футбольних м`ячів, чи сітки.

– Яка Ваша думка стосовно конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки?

– Зупинюся на особливостях цьогорічної Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки. Від фракції «Громадянська позиція» мене уповноважили бути членом цієї конкурсної комісії. Термін подачі мікропроектів завершився, їх подано 1429. Від Сокальщини – 129, це другі в області. Конкуренція буде досить велика. На мікропроекти виділили 35 мільйонів гривень. Реально по цих коштах мають можливість виграти 600 мікропроектів. Нині конкурсна комісія більше звертатиме увагу на грошовий внесок громади. Конкуренція велика ще й через те, що до участі долучені ще Львів та міста обласного значення. Вважаю, що це неправильно, бо у великих містах легше зібрати з громади значно більший грошовий внесок, аніж у невеликому містечку чи селі. Тому наступного року будемо вносити пропозицію, щоб окремо проводили конкурс для Львова і міст обласного значення, і окремо для районних міст, сіл і селищ. А у цьому році, очевидно, для реалізації мікропроектів Сокальщини необхідне буде дофінансування, щонайменше 100 мільйонів, до Програми проведення мікропроектів на підтримку місцевого самоврядування.

На жаль, не був поінформований про нараду голів та секретарів сільських рад, де йшлося про написання мікропроектів, і на сесії районної ради, де уточнювався бюджет, я не зміг попередити всіх, хто мав намір брати участь у їх написанні, саме про зміни в умовах проведення конкурсу.

– Очевидно і Вам небайдужі місцеві проблеми?

– Виступав на сесії обласної ради щодо державної підтримки вугільної галузі. 

Виїжджав спільно з депутатами обласної ради на шахту «Лісову». Неодноразово писали звернення до голови обласної пенітенціарної служби, підготували листи до департаменту в Київ стосовно нашої виправної колонії, яка під загрозою закриття. Це питання необхідно розглядати у комплексі. Бо на території колонії є історична пам`ятка, частково зруйнована пожежею, а також – виробничі цехи. Якщо цей заклад закриють, то приміщення буде нищитися і розкрадатися як палац Потоцького у Тартакові, чи колишні колгоспні ферми у селах району.

– З якими проблемами до Вас звертаються виборці?

– Люди приходять до мене на прийом, насамперед, з просьбами матеріального характеру: на лікування, ремонт приміщення, понищеного пожежою. 38 особам надав матеріальну допомогу. Спільно з депутатом районної ради Миколою Дем`яновичем виїжджали до родини Василя Бузівки у село Стремінь, щоб допомогти цій сім`ї в ремонті помешкання.

Налаштований на конструктивну співпрацю з місцевою районною владою, сільськими, міськими, районними депутатами, головами місцевих рад, народним депутатом України.

Розмову вела Оксана ПРОЦЬ.

    

Голос Сокальщини на GoogleNews