Наші інтервю

Олег Мусій: «Втратити довіру народу – найбільше зло…»

Нещодавно депутат Верховної Ради по Сокальському виборчому округу, член депутатського об’єднання «Народний контроль», заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Олег Мусій був гостем редакції часопису «Голос з-над Бугу» і відповів на запитання журналістів.

– Олеже Степановичу, перезавантаження чи відставка уряду не відбулися, і Президент України Петро Порошенко наголосив, що відповідальність за це має взяти на себе Верховна Рада і коаліція зокрема. Яка Ваша думка стосовно цього?

– Насправді та афера, те обманювання українського народу має колись закінчитися. І вважаю, що Президент несе повну відповідальність за те, що не відбулася відставка уряду. Як мінімум тридцять депутатів з Блоку Петра Порошенка не проголосували за відставку уряду. Хтось утримався, хтось витягнув свої карточки або ж не взяв участі у голосуванні. І це дуже легко прослідкувати, подивившись, яка саме група не проголосувала. Це депутати абсолютно підконтрольні Президенту, олігархічна група, яку очолюють депутати Олександр Третьяков і Гліб Загорій. Маніпулювання і перекладання відповідальності на інших – не личить Президенту. Якщо депутати з пропрезидентської фракції, які не голосували і не послухали самого Президента, який за дві години до голосування закликав до відставки уряду, то це означає, що фракція мала би виключити тих тридцять депутатів зі свого складу. А якщо фракція не послухали заклику Президента, під іменем якого вони прийшли до Верховної Ради, тоді б Президент мав би публічно зняти своє ім`я з назви «Блок Петра Порошенка». Тому вважаю, що це неприпустимо і ганебно з боку першої особи держави перекладати відповідальність на будького, окрім себе. Він особисто відповідальний за не відставку уряду. Нічого робити дурнів з українського народу. Всі все бачили і знають, які клани причетні до олігарха Порошенка, інші – до олігархів Яценюка, Ахметова, Коломойського змовилися між собою залишити цей ганебний уряд, який продовжує грабувати український народ. 

Чотири депутати, серед них я, які входять у групу «Громадський контроль» подали проект постанови до Верховної Ради, щоб Президент мав шанс зберегти своє обличчя перед українським народом. Суть цієї постанови ось у чому: під час голосування за недовіру уряду був порушений Регламент. Це абсолютно доведений факт, бо та постанова не пройшла через жоден комітет, а отже – депутати не мали права голосувати. Якщо є такі грубі порушення Регламенту, то повинні скасувати голосування по цій постанові. Наш проект постанови пропонує скасувати результати того провального голосування і повернутися до переголосування за відставку уряду на найближчому засіданні, а це буде 15-16 березня. Даємо шанс тим депутатам, які начебто хотіли проголосувати за відставку уряду, але з певних причин цього не зробили.

Такий прецедент стався мабуть вперше в історії парламентизму, коли діяльність уряду Верховна Рада визнала незадовільною, але за його відставку не проголосувала. Опозиційний блок вийшов зі зали не голосував. Це очевидна змова нинішніх олігархів з колишніми регіоналами. Моя позиція однозначна: уряд, який не виправдає довіри українського народу, керівник уряду, який немає жодної підтримки у суспільстві, не може далі залишатися на своїй посаді, а уряд і далі працювати. Виступаючи перед голосуванням, я закликав депутатів до моральної частини цього процесу: «Уряд, який немає підтримки, мав би мати елементарну європейськість піти у відставку». Прем`єрміністр не слухав виступів депутатів, бо все вже було домовлено в тому числі з участю Президента і президентської фракції. Отож не треба обдурювати народ. Будьте послідовними, а особливо депутати від «Народного фронту». Якщо через рік довіра до вас дорівнює одному відсотку або нулю, майте мужність скласти депутатські мандати.

Ці олігархи, які зараз керують українським народом, в особі Президента, Прем`єр-міністра, голови Верховної Ради, провокують кризову ситуацію в Україні і для українців. Вони будуть нести політичну і моральну відповідальність за зубожіння українського народу. Українці підтримали б реформи, трішки потерпіли, якби знали, що буде потім. На це уряд відповіді не дав. Тому ми будемо наполягати на виконанні волі українського народу.

Якщо цей парламент не здатен буде змінити уряд і створити нову коаліцію з новим прем`єром і новим урядом, то ця Верховна Рада має бути розпущена Президентом. Це мирний шлях виходу із ситуації. А ще існує революційний. Ми пережили вже дві революції – Помаранчеву і Революцію Гідності. І нині українські патріоти усвідомлюють, якщо ця влада не піде добровільно, то наступна революція буде значно кривавіша. І нічого провокувати український народ до спротиву на догоду Москві. У мене виникає запитання до теперішньої влади: «Хто працює на Москву?» Вони чи ті патріоти, яких посадили у тюрми? Швидше всього – це робить влада, яка провокує громадянську кризу. Це треба публічно доносити до українців, ходити частіше в народ. І тоді стане все зрозуміло.

– Нещодавно в мережі Інтернет з`явилася постанова Кабміну, в якій уряд заборонив підлеглим критикувати начальство…

– Вони вже скоро заборонять дихати… Подивіться, йде свідоме знищення українців, до якого зубожіння дійшли люди, як у цій ситуації виживати пенсіонерам? А остання ініціатива міністра охорони здоров`я, яка стосується декриміналізації статті зберігання наркотиків? Хочуть, щоб за порушення у зберіганні наркотиків, ніхто не ніс кримінальної відповідальності. Це ж означає, що пенсіонери, які зубожіли до неможливості, вимруть, а молодь стане наркоманами. Відставка цього уряду, то перший крок, а далі має бути кримінальне розслідування їх корупційної діяльності. Скільки було звернень депутатів – публічних і не публічних – по тих розкраданнях, які зараз «дахуються» українським урядом і його очільником. Що люди сліпі? Не бачать куди зникають бюджети?

Керівник уряду розповідає про стіну, яка має бути побудована на українсько-російському кордоні, на яку витрачено понад чотири мільярди гривень, натомість показують сітку, яка вартує копійки. То ж ще й на військових красти? Тому на цих ганебних речах повинна бути поставлена крапка. Не поставить її Парламент з Президентом, – поставить цю крапку український народ.

– Олеже Степановичу, Ви вірите у те, що ці можновладці будуть покарані?

– Не покарають їх зараз у вигляді тюремних строків, то їх покарає Господь Бог. Воно безнаказано не буває. Переконаний, що український народ ненавидить прем`єр-міністра, то як людина з такою ненавистю може жити? Це верх цинізму. Ця ненависть може вилитися у громадянську війну, яку провокує Яценюк. Він має за це нести відповідальність. А потім мають бути кримінальні розслідування з новим генеральним прокурором, не другом-товаришем Президента. Подивіться, що сталося з міліцією, яку перейменували на поліцію. І що? Змінилася лише патрульна поліція. А поліціянтів перевели з одного району в інший. І те саме у Сокальському районі відбувається. Це хіба нормально? Хіба припустимо, коли керівники місцевої поліції мені пишуть відписки? А мали б кримінальні справи порушуватися за перешкоджання діяльності народному депутату. До чого дожилися, що працівники правоохоронних органів порушують статті кримінального кодексу. У часи кризи владу треба змінювати частіше. Не справилися рік чи два – переобирати, до тих пір поки не прийдуть проукраїнські патріотичні сили, ті, які відстоюватимуть інтереси людей, інтереси народу.

– Кажуть, що нині у час війни недоцільно робити чергові вибори, бо бракує грошей…

– Це брехня. Тому що дешевше набагато витратити один мільярд на перевибори Верховної Ради, ніж втратити як мінімум п`ятдесят мільярдів за рік, які кладуть у свої кишені можновладці. Це чергова маніпуляція влади, щоб сказати, що перевибори вигідні Москві. Будьяка критика уряду, критика влади  трактується як виконання вказівок Москви. Перезавантаження влади вважають розхитуванням ситуації, але це вони її розхитують. Треба бути послідовним і не обдурювати людей. Бо втратити довіру народу  це найбільше зло. Особливо після Революції Гідності, під час якої було пролито стільки людської крові. Хоча би трішки думали не про власну кишеню, а про Україну. Бо люди мовчати не будуть.

– Вчора (29 лютого) у Вас був прийом громадян, з чим звертаються сокальчани до народного депутата?

– Чимала кількість людей приходили з тим, що не виконуються рішення судів, не реагує поліція на відкриті кримінальні провадження, затягуються розслідування. Двоє осіб запропонували конструктивні пропозиції щодо змін до законодавства. Йшлося про закон про місцеві вибори. Ми, народні депутати, покликані для того, щоб творити закони, але підказати слушні пропозиції нам можуть люди, які стикаються безпосередньо з ними. Я є автором багатьох законодавчих ініціатив ще й завдяки пропозиціям наших виборців, які передають їх мені через моїх помічників. Також люди просять поради, куди звернутися на лікування. На жаль, депутатського фонду депутати Верховної Ради не мають, зате я можу скерувати хворих у потрібну клініку, допомогти у такий спосіб.

– Яка Ваша думка стосовно того, що російські фури, можуть їздити територією України, через те, що мають супровідні листи, у яких зазначено, що вони сплатили відповідні кошти…

– Це одна із корупційних схем очільників нашої держави, яка свідчить про співпрацю теперішнього уряду з окупантом. Це ганебний вчинок нашої нинішньої влади. Треба було підірвати декілька електричних опор, щоб дійшло до уряду не постачати електроенергію в окупований Крим. Наш уряд лобіює інтереси ЄС, США, будького тільки не українського народу. Західні країни намагаються заставити нас зміни Конституцію України на догоду Росії. Насамперед, ми повинні дбати за українців і український народ, а не керуватися вимогами Росії, МВФ, США. Нічого обдурювати народ навіть тими безвізовими законами, які би мали прийняти вже давно, а насправді торгуються, щоб виграти якісь преференції для себе. 

– Що Ви думаєте стосовно створення нових партій?

– Думаю, що це позитивне явище, якщо вони будуть створюватися не під олігархів і не за їх кошти, то будьякі нові сили з новими людьми, однозначно, кращі, аніж старі. Тому що до старих накопичилося стільки запитань і, як правило, вони є підконтрольні тому чи іншому олігарху. Я вважаю їх не політичними силами, а клубами за інтересами імені одного лідера. Народження нових політичних сил є тенденція абсолютно позитивна. Адже є велике розчарування у політичних силах, яке дуже яскраво проявилося на місцевих виборах, коли на вибори прийшло лише сорок відсотків людей. Якби люди бачили таку політичну силу, яка буде відстоювати їх інтереси то такої ганебної явки не було б. Зараз політичним силам не вірять. Мусять народжуватися нові політичні сили, а правда про них досить швидко стане публічною і доступною для розуміння людей: чи це черговий проект олігарха, чи це реальна політична сила, яка відстоюватиме інтереси українського народу.

– І на закінчення, чи всетаки буде у Верховній Раді коаліція, чи парламент працюватиме, чи буде колотнеча?

– Вважаю, що треба дати Верховній Раді шанс, щоб створити коаліцію, створити новий уряд. Якщо залишиться старий уряд, то ця Верховна Рада не має жодного шансу, вона повинна бути розпущена. Є достатня кількість тверезомислячих депутатів, які ще зможуть створити нову коаліцію, але з іншими урядовцями, які будуть дбати про людей, а не грабуватимуть їх. І цим треба скористатися. Чи здатна ця Верховна Рада відмовитись від олігархічного впливу? Це вже буде зрозуміло за тижденьдва. Якщо ні – то мають відбутися перевибори. Повинні прийти нові люди, які керуватимуть поновому.

Розмову вели Василь Сорочук та Оксана Проць.

 

         

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.