Читачі «Голосу знад Бугу» хочуть знати, скільки платитимуть за електроенергію з 1 лютого ц. р. Наш кореспондент попросила відповісти на це та інші запитання начальника Сокальського РЕМ Зеновія МИЛИКА. Ось що він розповів:
– Національна комісія регулювання електроенергетики України Постановою №8 від 13. 01. 2011 р., зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17. 01. 2011 р. за № 62/ 18800, внесла зміни до тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, а також затвердила зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам.
Постанова набула чинності 1 лютого 2011 р. Згідно з цією Постановою запроваджується система тарифів для населення в залежності від обсягу споживання: при обсязі споживання до 150 кВт/год. на місяць включно тариф на електричну енергію залишається без змін – 24, 36 коп. за кВт/год. з ПДВ; якщо ж спожито понад 150 кВт/год. на місяць, то споживачі платитимуть за тарифом 31,68 коп. за кВт/год. з ПДВ.
Наведу приклад. Якщо споживач спожив 200 кВт/год. на місяць, то 150 кВт/год. він оплачуватиме за тарифом 24,36 коп. з ПДВ, а решта 50 кВт/год. – за новим тарифом 31,68 коп. за кВт/год. з ПДВ.
Для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроплитами або електроопалювальними установками, обсяг споживання електричної енергії за незмінним тарифом – 18,72 коп. за кВт/год. з ПДВ, встановлений на рівні 250 кВт/год. на місяць включно. Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу тарифи на електричну енергію залишаються незмінними незалежно від обсягів споживання електроенергії.
Отже, тарифи для різних категорій побутових спожиівачів такі: за обсяг спожитий до 150 кВт/год. електроенергії на місяць включно – 24,36 коп. за кВт/год з ПДВ, понад 150 кВт/ год. з ПДВ – 31, 68 коп. за кВт/год. з ПДВ. Для населення, яке проживає в сільській місцевості за обсяг спожитий до 150 кВт/год. електроенергії за місяць – 22,5 коп. за кВт/год. з ПДВ і понад 150 кВт/год. – 29,28 коп. за кВт/год. з ПДВ. Для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками, в т. ч. в сільській місцевості: 18,72 коп. за кВт/год. з ПДВ. За обяг, спожитий понад 250 кВт/год. електроенергії на місяць – 24,36 коп. за кВт/год. з ПДВ; для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів (міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, незалежно від обсягів споживання електроенергії – 18,72 коп. за кВт/год. з ПДВ.
– За яким тарифом оплачуватимемо електроенергію за січень?
– За електроенергію, спожиту до 31 січня 2011 р. включно, споживачі оплачуватимуть за попередніми тарифами, тобто за тарифами, які діяли до 1 лютого ц. р.
– Як будуть надаватися пільги за спожиту електроенергію?
– Порядок оформлення пільг на оплату спожитої електроенергії для населення залишається без змін. Пільгова оплата здійснюється лише після оформлення пільги у районі електромереж ВАТ «Львівобленерго». Для цього споживач повинен повідомити письмовою заявою енергопостачальника про своє право на пільгу, з посиланням на відповідний законодавчий акт. До заяви треба додати: довідку, видану установою чи організацією, у віданні чи власності якої перебуває житловий будинок, з місця проживання заявника та про склад сімї; документ, що підтверджує право на пільги в оплаті спожитої електричної енергії (посвідчення, довідки); копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера.
– Чимало жителів Сокаля встановили індивідуальне опалення, сподіваючись, що платитимуть менше за електрику. Але так не сталося, РЕМ не видає технічних умов, хоча на це є відповідні документи. Чому?
– Споживачі мають право розраховуватися за електроенергію за тарифом 18,72 коп. за 1 кВт/ год. (з ПДВ до 250 кВт/год. на місяць включно) тільки у випадку обладнання в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками житлового будинку в цілому.
Установленим порядком обладнання стаціонарним електроустаткванням житлового будинку є: власник об’єкта архітектури (житлового будинку) повинен отримати в енергопостачальній організації технічні умови на інженерне забезпечення в частині енергопостачання; проектною організацією розробляється проект зовнішнього електрозабезпечення згідно з отриманими технічними умовами; погодження розробленого проекту з енергопостачальною організацією; виконання будівельномонтажних та електровимірювальних робіт згідно з погодженим проектом; здійснення процедури допуску в експлуатацію об’єкта архітектури (житлового будинку).
Наголошу, що технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта архітектури (житлового будинку) в цілому, а не на окрему квартиру.
Відтак, за технічними умовами з метою переводу на електроопалення багатоквартирного будинку може звернутись лише власник будинку – ЖЕК, обєднання співвласників (ОСББ) тощо, а не власник окремої квартири. Самовільне встановлення електроопалення не є підставою для розрахунків за тарифами, які передбачені для будинків, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками.
Інтерв’ю взяла Валентина БЛУДОВА.