Пані Валентину Семенюк знає, мабуть, кожен не тільки в Свитазеві, а й у інших навколишніх селах, адже за двадцять років, які присвятила медицині, врятувала не одне життя, багатьом допомогла одужати під час хвороби.
Валентина Семенюк, завідувач фельдшерськоакушерського пункту села Свитазів, опанувавши фах фельдшера в Ківерцівському медичному училищі, працювала у відділенні кардіології Харківської обласної клінічної лікарні. Та згодом жінка вирішила повернутись на рідну Сокальщину.
І ось уже більше двадцяти літ працює фельдшером в Свитазеві. За цей час полюбила село, людей, які в ньому живуть, вони для неї стали як рідні. Нині жінка працює разом із патронажною медсестрою Любов’ю Кійко та санітаркою Іриною Остапчук.
В Свитазеві, Ільковичах, Равщині та Суховолі проживає майже дві тисячі осіб, тож роботи у Валентини Іванівни вистачає. Доводиться щодня долати кілька кілометрів, аби дістатися до хворого. Часто жінка їздить велосипедом, а в негоду добирається маршруткою чи шкільним автобусом. Спішить чи то в Равщину, чи то Суховолю, щоб полегшити хворим біль.
– Якщо комусь допоможу, на душі стає радісно, – усміхається завідувач ФАПу.
Запитую, чи пам’ятає жінка якийсь незвичайний випадок із життя?
– Ой, кожен день, це щось нове, інше, ніж вчора. Та найбільше запам’ятався погожий весняний день кілька років тому, коли у воді тонули місцеві хлопчик і дівчинка. У мене тремтіли руки, страшенно переживала, рятуючи їм життя. Та коли вони прийшли до тями, для мене це була найкраща нагорода, значить, я все зробила правильно, що діти живі і здорові. Тепер вони, як і однолітки, ходять до школи, веселі і щасливі, а я досі згадую той страшний день, дай Боже, щоб такі випадки ніколи не повторювалися, бо словами навіть неможливо передати, як це страшно, – розповідає Валентина Семенюк.
В роботі медика немає ні вільного часу, ні вихідних, бо хвороба не питає, коли постукати у двері, тому часто фельдшеру доводиться працювати і вночі, і у свята чи вихідні. Та пані Валентина стверджує, що роботу, яка приносить їй задоволення, любить.
Найчастіше на прийом до фельдшера люди приходять взимку. Через погодні умови в цей час найбільше пацієнтів хворіють бронхітами, трахеїтами, гострими респіраторними захворюваннями. Комусь потрібна довідка про хворобу в дитячий садок чи школу, хтось приходить за скеруванням в Сокальську центральну районну лікарню, а дехто – щоб виміряти артеріальний тиск чи просто за порадою. До кожного пацієнта завідувач ФАПу має підхід. Щире серце, весела вдача, високий професіоналізм і бажання допомогти притаманні цій жінці. Тому вона заслужила повагу і авторитет серед односельчан, обрана депутатом Свитазівської сільської ради.
Завідувач фельдшерсько-акушерського пункту Валентина Семенюк стверджує, що за останні роки «помолодшали» серцевосудинні захворювання, часто в людей трапляються інфаркти, інсульти… На жаль, селяни більше пильнують господарку, ніж своє здоров’я, а за допомогою звертаються до фельдшера тоді, коли непокоїть сильний біль або вже є ускладнення. Пацієнти не розуміють, що не варто займатися самолікуванням, бо чим швидше звернуться до лікаря, який правильно поставить діагноз і призначить лікування, тим скоріше будуть здорові.
Ольга ДИЛИН.