Наші інтервю

Здоров’я треба берегти змолоду!

Серед когорти сокальських медиків, виявляється, є такі, для яких напрямок медицини став справою душі. Мій співрозмовник Степан Іванович ПИРІГ, лікар травма-тологортопед, що спеціалізується на рефлексології, ділиться своїми думками щодо переваг народної медицини і, зокрема, рефлексотерапії.

– Що являє собою спеціалізація в медицині «Рефлексологія»? – запитую статечного, поважного на вигляд лікаря, але з дуже привітними, променистими очима.

– Рефлексологія – це традиційна наука азіатських народів, яка походить з древнього Китаю. Ніхто не знає напевне, скільки цій науці (від 6 до 10 тисячі років). Розвивалась вона емпіричним шляхом, шляхом проб і невдач. З чого вона почалась, теж ніхто не знає. На сьогодні в країнах Азії це офіційна наука, а в нас вважається як народна. Цим напрямком я наближено почав займатись ще з 1992 року, а щільніше – чотири роки тому. Під час навчання в університеті мене це дуже зацікавило, але тоді важко було такі знання отримати. Вони були ніби заборонені. А з часом закінчив курси по рефлексології і зараз офіційно займаюсь цим напрямком. Нині практично всі медичні заклади пострадянського простору готують таких спеціалістів, майже в усіх є кафедра нетрадиційної народної медицини. А з базових вишів – треба виокремити Харківський.

– Чи можна в домашніх умовах, маючи якісь елементарні знання щодо рефлекторних зон, впливати на них?

– Є така японська методика «Шіацу», в якій використовуються точки загального впливу на зміцнення захисних і реактивних сил організму, щоб подолати ті чи інші стани та недуги. Ці точки знаходяться по всьому тілі, в основному вони базуються на обличчі. Можна здійснювати так званий точковий масаж, навколо носа, очей та губ. Ці точки є на руках, на ногах, так само на крижовій ділянці.

– А щодо проблем зі спиною, бо часто в моменти загострення болю ми плануємо візит до масажиста «вправити хребет»?

– Щодо вправлення і виправлення хребта, то, прошу зауважити, в організмі нічого не вправляється і нічого не вилітає, просто відбуваються хронічні руйнівні процеси, і це є проблема хребта, тобто «остеохондроз» – це як квиток в один бік. Звороту нема. Це помилкове велике враження, коли начебто людина пішла до масажиста (десь там тріснуло в кістках, хребті) і їй стало легше, лише на перший погляд, на початкових стадіях остеохондрозу, особливо в молодих пацієнтів. Здається, болі повністю пройшли, але, як правило, кожен наступний біль в хребті все сильнішає. З кожною такою атакою, лікувати остеохондроз все важче і важче. Це говорить про те, що там нічого не вправляється. Просто все руйнується, як будинки, як і все решта.

– А щодо приватних кабінетів, де пропонують послуги щодо виправлення хребта, мануальної терапії, біоенергетичного масажу? Багато з таких «лікарів» не мають медичної освіти, лишень курси чи якісь, передані по спадку, бабусині знання. І люди йдуть до таких «костоправів».

– По великому рахунку, більшість з них нічого не знає. Вони використовують певне положення, людський біль, бо люди йдуть до них за допомогою. На сьогодні фактично ці всі екстрасенси, гадання, ворожіння і, частково, мануальна терапія – вже вилучені та на державному рівні заборонені.

Все має вплив: і музика, і шуми, і навколишній світ. Все залежить від нашого світосприйняття, наскільки ми ним переймаємось, наскільки ми в це віримо, настільки воно нам і допомагає. Загалом методи рефлексотерапії, тобто східної медицини, ма•ють ряд переваг перед європейською медициною (алопатичною). Фактично, протипоказань нема, нею можна лікувати дітей, дорослих і людей похилого віку. При будьяких захворюваннях можна, певною мірою, або вилікувати, або підтримати організм. Великою перевагою є те, що людина не вживає ніяких сторонніх хімічних мінеральних речовин. Дія рефлексології базується на самих точках нашого тіла і відбувається через шкіру. Загалом рефлексотерапія має великі переваги при лікуванні хронічних захворювань. Лікуванню методами рефлексотерапії особливо піддаються тривалі хворобливі стани, онкохворі після опромінення та хіміотерапії тощо. Благотворними є припалювання біологічно активних точок організму, прогрівання димом тліючої трави мокси. Воно передбачає використання різних видів трав, що запалюються над активними зонами, буває контактним чи безконтактним.

– Як відбувається процес лікування бджолами та п’явками?

– На сьогоднішній день науково доведено, що п’явки та бджоли можна використовувати з певною дією саме на активні точки. Нині розроблені лікувальні методики, доволі ефективні в дії. Колись ці речі використовувались, де боліло, а нині лікування проводиться з урахуванням рефлекторних зон впливів, де можна, через певну зону, ефект від тієї чи іншої речовини, комахи, п’явки, значно посилити. Навіть бджолине гудіння – дуже помічне. Влаштовують спеціальні бджолині кімнати, в яких хворий проводить певний час, і цей гул створює певний шумовий ефект. Доведено, що електромагнітне поле позитивно впливає на людину. Навіть у вулику, давно помічено, бджоли орієнтуються відповідно до магнітного поля. Це означає, що ці комахи – надзвичайно чутливі.

– Ваші поради, як зберегти здоров’я квітучим, а настрій – сонячним? Що є запорукою доброго здоров’я?

– Здоров’я треба змолоду берегти! Це стосується сучасного покоління, яке цим нехтує. На превеликий жаль, нині молодь має значно більші захворювання, ніж їхні однолітки років 50 назад. Одна з причин – малорухливість, шкідливі звички, лінь…

Розмовляла Ірина СЛАВЧАНИК.

Голос Сокальщини на GoogleNews