Листи до редакції

Мер міста та багато вірян могли контактувати з священником з Червонограда, в якого підтвердився коронавірус. Відео

Як повідомляє Віка Балицька, 29 березня в храмі св.Юрія в Червонограді відбулася прощальна літургія з нагоди призначення ігумена Ігнатія настоятелем монастиря в Крехові. На той час вже майже три тижні діяла постанова Кабміну про заборону масових заходів. На прощальній літургії зібралося багато людей. Мер Червонограда Андрій Залівський теж відвідав цей масовий захід, з якого ймовірно почався ланцюг заражень коронавірусом.

Аналізуючи випадок захворювання священика з Червонограда, в коментарях до мого посту про сам випадок https://www.facebook.com/1349440260/posts/10222475377537099/?d=n , користувачка фб Тетяна Білинська запитала чи часом отець не був на велелюдній Літургії з нагоди проводів ігумена Ігнатія.

Про це повідомила журналіст Віка Балицька на своїй сторінці у фейсбук.

І додала, що саме там міг бути початок ланцюга зараження. Я почала шукати в неті інформацію про ті проводи. Так от, 29 березня в храмі св.Юрія в Червонограді відбулася прощальна літургія з нагоди призначення ігумена Ігнатія настоятелем монастиря в Крехові. На той час вже майже три тижні діяла постанова Кабміну про заборону масових заходів. Діти вже три тижні не ходили в школи, люди переставали ходити на роботи, а промислові крамниці вже два тижні були як закриті… епідемія вже вирувала.

Нагадаємо, що у священнослужителя з Червонограда підтверджено COVID-19

Як духовна особа може так ризикувати здоров’ям і життям вірян і не обійтися без проводів, це ж навіть не Великдень, це всього лиш проводи – я не маю відповіді. Він ще й «почесний громадянин міста»… Це сюр просто! По ділах пізнаємо іх…

Так от, на прощальній літургії зібралося багато людей. Це і прості віряни, і багато священиків з міста, і …представники влади…
В ході дослідження цих проводів відкрилася вражаюча для мене обставина. Мер Червонограда Андрій Залівський теж відвідав цей масовий захід, з якого ймовірно почався ланцюг заражень коронавірусом. На відео, яке опублікував «Бужнет», видно, що Андрій Залівский стоїть в масці біля входу в храм. До нього під час освячення підходить сам Ігнатій і щось довірливо говорить без дотримання соціальної дистанції. Я б сказала, взагалі без особистісної дистанції… До речі, священик без маски.

Нагадаємо, що в Червонограді у продажі можуть з’явитися паски, які освячував колега хворого священика.

Так от, що б ми мали спитати мера, окрім того де його совість? Найперше, чому він не дотримуються своїх ж розпоряджень!? Напередодні він дає інтерв’ю «Ехо Червонограда», в якому стверджує, що дав доручення начальнику відділу культури щоб той поспілкувався з священиками аби переконати їх дотримуватися правил, які встановила держава. А держава на той момент, у вигляді постанови Кабміну від 11 березня, встановила правило заборонити проведення масових заходів, кількість учасників яких перевищує 200 осіб. Так от, мер наговорює на камеру про дотримання правил держави 28 березня. А вже наступного дня, 29 березня, йде на масовий релігійний захід, на проводи. Де люди стоять пліч опліч і іх багато. Частина без масок.
Що це було?

Я змонтувала відеоролик з трьох фрагментів: тексту постанови Кабміну, слів мера про те, що переконуватимуть отців (Ехо Червонограда) і фрагмента з літургії (Бужнет). Він короткий (1 хв) але показовий.

https://www.facebook.com/toribal/videos/10222481123200737/

Де мер щирий? Там де розказує про те, що священиків не поводити заходи переконуватиме чиновник чи там де стоїть на літургії і обмінюється люб’язносттями з священиком? Чому мер не виконав прямого свого обов’язку – вжиття заходів для збереження здоровя містян? Який він приклад подає людям? Чому ігнорує правила буття в країні? Чому наплював на ймовірні смерті?
Василь Віконський Iryna Didenko Прошу провести перевірку дій мера на предмет ознак статті 325 ККУ «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням». Мені видається, що бездіяльність і дії мера попадають під опис статті. А ще мене цікавить чи назва «правоохоронці» попадає під сутність цього терміну?

Попередньо Голос Сокальщини повідомляв про те, що ПЛР-тест підтвердив захворювання на коронавірус в одного із священників у Червонограді

Наступне важливе питання: Де і від кого міг заразитися Червоноградський священник, у якого діагностували коронавірусну інфекцію, і який зараз у лікарні? Максим Козицький Іван Собко Андрій Васько З’ясуйте будь ласка чи був він на тому «бенкеті під час чуми» – на проводах. З чуток знаю, що був. По часу – цілком схоже, що теоретично міг там заразитися. Питання, скількох ще заразив той, в кого ймовірно заразився отець? Треба шукати щоб втримати вірус хоч трохи.
В нас через ті молебні може бути спалах «корони», як це відбулося на півдні Тернопільщини через похорони. Як отці не розуміють, то не не їхня особиста справа правити чи не правити – вони на спільній території з іншими громадянами!? Вони співвідповідальні за можливі смерті. Про мера я мовчу – це якесь політичне і чиновницьке «самогубство» у нього було. Просто не очікував, що отець захворіє і хтось вникатиме в обставини.

Денис Шмигаль ось так на Львівщині «дотримуються» карантину… проконтролюйте щоб хоч наслідки ретельно пропрацювали

В коментарі скину посилання на оригінали постів «Ехо Червонограда» та «Бужнет».

Здоровя усім!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.