Листи до редакції

Моршин оголосили курортом державного значення

10 червня Верховна Рада проголосувала за проєкт Закону про оголошення природних територій Моршина курортом державного значення.

Законопроєкт передбачає оголошення курортом державного значення: природних територій Моршина, природних територій Моршинського родовища мінеральних лікувальних розсолів та природних територій Нинівського родовища мінеральних лікувальних розсолів Львівської області; затвердження меж округу і зон гірничо-санітарної охорони курорту Моршин.

«Це надзвичайна подія і величезна перемога для Львівщини. У нашій області офіційно з’явився перший курорт державного значення. Більш як чотири з половиною роки тому Львівська обласна державна адміністрація звернулася до КМУ із клопотанням про оголошення природних територій Моршина – курортом державного значення і сьогодні це сталося! Моршин – чудове місце не лише для оздоровлення, а й для відновлення, реабілітації та відпочинку. Ще один потужний туристичний магніт на Львівщині, який притягуватиме тисячі відпочивальників після нашої перемоги. Проте курорт також потребує залучення інвесторів, які оживлять інфраструктуру санаторно-курортного та відпочинкового комплексу для  надання першокласного сервісу» – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Те, що Моршин здобув статус курорту державного значення – аргумент апелювати до уряду України про розроблення та прийняття на державному рівні Програми підтримки та розвитку курортних територій державного значення України, яка передбачатиме фінансову підтримку, в тому числі для курортів державного значення Львівщини.

Відповідно до Програми підтримки та розвитку курортних територій державного значення України можна розробити обласну Програму розвитку курортних територій Львівщини.

«Цей статус дозволить зберегти і забезпечити охорону унікального курортного комплексу, сприятиме розвитку його інфраструктури, підвищить інвестиційну привабливість, а головне – дозволить і надалі використовувати цей унікальний лікувальний комплекс для оздоровлення жителів України, відновлювати сили та здоров’я наших воїнів, які перебувають на ротації чи реабілітації», – зазначив керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.

Результати аналізу сучасного стану курортно-рекреаційного потенціалу регіону показали, що на території Львівської області розвідано 251 прояв природних мінеральних вод різного хімічного складу та мінералізації.

Мінеральні природні лікувальні води Моршинського родовища є унікальними, оскільки мінеральні води, які є в європейських країнах, за хімічним складом близькі до Моршинської ропи, однак мають в кілька разів меншу мінералізацію.

На території Моршинської громади дослідили 9 проявів природних мінеральних вод, з яких 4 мають медичний (бальнеологічний) висновок. Крім вищезазначених, медичний (бальнеологічний) висновок оформили та видали на 9 розведених лікувальних вод.

На Львівщині є й інші курорти, які претендують на статус курорту державного значення. До прикладу, популярний серед туристів – Трускавець. У липні 2021 року надіслали звернення до ДАРТу із клопотанням щодо оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення. Наразі доопрацьовують картографічні матеріали з визначення меж та шукають відповідні документи в архівах.

Голос Сокальщини на GoogleNews