Листи до редакції

На Львівщині за два роки повномасштабної війни повітряна тривога лунала майже тисячу разів

3 24 лютого 2022 року сирени у Львівській області сповіщали населення про небезпеку та про те, що вона минула 968 разів.

За другий рік повномасштабного вторгнення росії 404 рази оголошували про ракетну небезпеку. При цьому агресор забрав 555 годин 32 хвилини (при середньої тривалості повітряної тривоги – понад годину) нашого повсякденного життя.

До теми: Системи оповіщення населення на Львівщині планують повністю модернізувати до кінця цього року

Станом на 24 лютого 2024 року територіальна система оповіщення Львівщини складається з такого обладнання:

1. Електромеханічні сирени – 170 штук. (від початку повномасштабної агресії закупили ще 12), 134 з них обладнані новими «електронними» блоками керування;

2. Електронні сирени різної потужності, зокрема:

  • блоки гучномовного обладнання потужністю 900-1200 Вт – 19;
  • блоки оповіщення універсальні потужністю 200-400 Вт – 321 (+145);
  • ІР-гучномовці – 204 (+18);
  • автономних систем оповіщення та вуличної звукофікації – 465 (+135);
  • мобільного гучномовного обладнання – 65 (+1).

Отже, через встановлені сигнально-гучномовні пристрої оповіщенням охопили населення міст, містечок, сіл та селищ в 73 громадах. До слова, на початок 2022 року лише 46 громад мали своє оповіщення.

Крім цього, оповіщення населення м. Львова та Львівської області здійснюється централізовано мережею ефірного радіомовлення (в ФМ-діапазоні) і цифрового телебачення філією Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», «Львівська регіональна дирекція», а також комунальним підприємством ТРК «Перший Західний» (згідно з наявними ліцензіями на мовлення у Львівський області) та за допомогою мобільних додатків «Е-тривога» та «AirAlert».

Про загрози ракетних ударів, початок та відбій повітряних тривог офіційно повідомляє телеграм-канал Департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА. Підписатися на нього можна за посиланням – https://t.me/dczloda

Нагадаємо, у 2023 році 57 громад області модернізували місцеві системи оповіщення. Загальна сума фінансування зазначених робіт (з урахуванням видатків обласного та місцевих бюджетів) склала 35 мільйонів 60 тисяч гривень.

Робота з удосконалення системи оповіщення в межах програми «Безпечна Львівщина» продовжується. У 2024 році вже 17 громад області заявили про свою участь в програмі. На модернізацію вже створених у цих громадах систем з обласного та місцевих бюджетів планується виділити понад 7 мільйонів.

Голос Сокальщини на GoogleNews