Листи до редакції

Позмагались у спритності та ерудиції і вшанували Євгена Коновальця: півсотні молодих людей мандрували Зашковом (ВІДЕО)

Цьогоріч молодь Львівщини вшанувала пам‘ять Євгена Коновальця та 132 роки з Дня його уродин у новому форматі — квестом «Стежками Героя».

Від родинного дому українського військового й політичного діяча півсотні молодих людей мандрували Зашковом, відкриваючи для себе маловідомі факти з життя полковника, відвідали ці місця та пройшли тими стежками, де ще малим Євген робив свої перші кроки.

Квест мав на меті вшанувати ім’я Євгена Коновальця як символу незламності духу і чину української ідеї. Його також проводили задля формування патріотичної позиції, розвитку принципів громадянського суспільства, української ідентичності, вдосконалення тіла та духу, заохочення  молоді до здорового способу життя.

«Щорічно у ці дні у Зашкові відбувався Всеукраїнський молодіжний фестиваль «Зашків», який у різні роки збирав від 3 до 10 тисяч відвідувачів з усієї України. Однак вже другий рік ми не можемо його організувати через безпекові аспекти, пов’язані з повномасштабним вторгненням. Квест став своєрідною альтернативою для молоді, яка не уявляє свого літа без Зашкова», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.

Загалом учасники були поділені на 2 команди. У програмі квесту було 5 локацій. Вони включали в себе гутірку про Євгена Коновальця біля музею у с. Зашків, де команди отримали карти квесту. Далі молодь направилась до могили батьків Коновальця та школи, де він навчався. Під час мандрівки учасники дізнались маловідомі факти про історичні місця Зашкова, зокрема, про Австрійський млин та колишню катівню. Основні події у квесті відбулись на горі Берекавиця. Тут молодь навчалась використовувати дальномір (визначення координат і нанесення їх на карту), опановувала азбуку Морзе (зашифрувати і розшифрувати слово), та змагалась у взятті штурмом бліндажа (з використанням лазертаг спорядження).

«Квест став чудовою можливістю для молоді Львівщини проявити кмітливість і логічне мислення, отримати безліч позитивних емоцій та попрацювати в команді. Однозначно, такі заходи потрібно проводити, щоб по-особливому вшановувати постаті видатних українців. З нетерпінням чекаємо нових анонсів від управління молоді та спорту Львівської ОВА», – ділиться учасниця квесту, очільниця Бірківського загальноосвітнього закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка Христина Гащук.

Голос Сокальщини на GoogleNews