Листи до редакції

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відкрив перше модульне містечко у Львові. Фото

У Стрийському парку у Львові 19 квітня розпочало функціонувати перше модульне містечко для внутрішньо переселених осіб. Встановити тимчасове житло для 350 громадян вдалося з ініціативи польського уряду.

Про подію повідомили у Львівській обласній раді.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького такі тимчасові споруди планують найближчим часом встановити не лише у Львові, а й у зруйнованих війною українських містах Київської, Сумської, Чернігівської областей. Загалом тимчасовим житлом в рамках українсько-польського проєкту планують забезпечити 5 000 українців. Матеуш Моравецький побував на відкритті першого контейнерного містечка, подякував місцевій владі за оперативне виконання проєкту та поспілкувався з людьми, які тут проживатимуть.

«Сьогодні я розмовляв тут з дітьми зі Слов’янська, Маріуполя, з Бучі. Ми не можемо байдуже покинути в біді наших сусідів. Адже найгірше, коли людина почувається самотньою. Тут проживатимуть жінки й діти, чоловіки яких продовжують боротьбу у війні за свободу по всій Європі, у війні проти варварського режиму. Україна в цей час обороняє найважливіші європейські цінності, перш за все право на життя, на волю. Тому гуманітарна допомога, допомога з облаштуванням таких містечок це найменша ціна, яку європейці можуть платити» – зазначив Прем’єр-міністр Польщі та закликав європейських політиків приїхати та побачити, як б’ється серце Європи на барикадах свободи в Україні.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов подякував польському народові за величезну підтримку, яка є важливою в умовах війни, коли понад 10 млн українців змушені були покинути власне житло.

«Контейнерні містечка це тимчасове помешкання для наших громадян. Але тут облаштовано належні умови. Незабаром ще два такі містечка відкриються у Львові. У них також проживатимуть по 350 осіб. Загалом ми плануємо забезпечувати житлом 5 тис. українців щомісяця», – зазначив Олексій Чернишов. Він наголосив, що крім проєктів з встановлення тимчасових модульних будинків на державному рівні розробляються програми щодо відбудови зруйнованих будинків, будівництва нового житлового фонду.

598364831

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.