Листи до редакції

Приготування великої кількості їжі: відповіді на найпоширеніші на питання

Готувати їжу – це велика відповідальність. Помилка може спричинити хворобу у людини, яка споживає їжу. Чим більше людей харчується – тим ризики вищі. Саме тому «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» розробив за сприяння благодійного фонду «Салюс» рекомендації для тих, хто готує їжу великій кількості осіб.

Прості і перевірені правила, які слід виконувати:

  • Виходити на роботу лише здоровим. Якщо є розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, пронос, біль в животі), біль в горлі, висипання або поранення на руках – готувати їжу категорично заборонено. • Слід одягнути спеціальний одяг (халат, шапочку).
  • В цьому одязі не можна прибирати приміщення і ходити в туалет. Його слід знімати і після миття рук одягати знову.
  • Слід часто мити руки.
  • Сиру і готову продукцію слід розробляти на окремих столах, якщо є можливість і 100% на окремих дошках. Дошки і ножі можуть бути або підписані: сирі овочі, варені овочі, сире м’ясо, варене м’ясо, сира риба, варена риба або різнокольоровими. Лише слід мати табличку, якій колір для чого призначений. Для чого – в процесі виготовлення страв мікроби гинуть, а на сирій продукції можуть бути • М’ясорубка має бути окрема для сирого і для вареного м’яса.
  • Холодильник, де зберігаються продукти не повинен бути заповненим більше ніж на три чверті.
  • Яйця перед приготуванням страв обов’язково миють у 4-х ємностях: 1 – у воді; 2 – у 2% розчині соди; 3 – у дезрозчині; 4 – під проточною водою. Третій крок особливо важливий при харчуванні дітей. • Прибирати приміщення слід не менше 2 рази на добу.
  • Прибиральний інвентар повинен бути різним для приміщень, де готують їжу і для туалетів.
  • Приміщення для миття столового і кухонного посуду, повинно бути обладнане мийними ваннами та, бажано, посудомийною машиною.
  • Посудомийні машини миють предмети при високій температурі, тому це один з надійних методів обробки посуду.

При митті ручним методом дотримуйтеся наступних правил:

1. Миття столового і кухонного посуду, чашок (стаканів), столових приборів, зворотної тари має здійснюватися виключно в окремих ваннах гарячою проточною водою.

2. Перед миттям столового і кухонного посуду, зворотної тари залишки їжі вилучаються у контейнери для харчових відходів.

3. Столовий посуд миється в три етапи: 1) в першій ванні – водою, що має температуру не нижче +40 °С, з додаванням миючих засобів відповідно до рекомендацій,  визначених виробником таких засобів; 2) в другій ванні – водою, що має температуру не нижче +40 °С, з додаванням миючих засобів, у кількості, що становить половину  від кількості миючих засобів у першій ванні; 3) в третій ванні – ополіскується водою, що має температуру не нижче +65 °С із застосуванням решітки для посуду та гнучкого шлангу з душовою насадкою. Сушиться столовий посуд на полицях з решітками на ребрі і зберігається в закритих шафах. 4. Кухонний посуд, чашки (стакани), столові прибори, зворотна тара і кухонний інвентар миються окремо, в два етапи: 1) в першій ванні – водою, що має температуру не нижче +40 °С, з додаванням миючих засобів відповідно до рекомендацій, визначених виробником таких засобів; 2) в другій ванні – ополіскується водою, що має температуру не нижче +65 °С із застосуванням гнучкого шлангу з душовою насадкою. Чисті столові прибори ошпарюються окропом і просушуються, зберігаються в ящиках.

Також запрошують на безкоштовне обстеження для тих, хто готує їжу для наших захисників.

”Профілактичний загін створений з числа працівників ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ Україні”. Якщо Ви приватна особа та готуєте їжу для наших Захисників, зверніться за номером телефону +38 098 994 70 55 для безкоштовного обстеження на наявність збудників кишкових інфекцій та стафілокок”, – додали в медустанові.

Скачати файл з рекомендаціями у форматі PDF можна за посиланням.65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.