Листи до редакції

У Львові 13-річному Святославу дістали 4-сантиметровий уламок снаряду, який потрапив у праву легеню після обстрілу у Лисичанську

4-сантиметровий уламок снаряду потрапив у праву легеню 13-річного Святослава після обстрілу у Лисичанську

Загроза видалення легені, 10 днів боротьби за життя у реанімації, довга дорога із Бахмута до Львова – за останні тижні мама Олена із сином пережили справжнє пекло. Про це повідомили Голосу Сокальщини у Першому медичному об’єднанні Львова

9 травня росіяни святкували «день пабєди». Мама, батько та син саме поверталися від бабусі із міста у свій приватний будинок на околиці. Вони навіть не встигли зайти на подвір’я дому, як почався обстріл.

Святослав отримав мінно-вибухове поранення: уламок потрапив у шию над правою ключицею, пройшов через усю легеню і зупинився над діафрагмою у нижніх сегментах правої легені.

Мама, молодша медична сестра місцевої Лисичанської лікарні рукою закрила рану сина та надала першу невідкладну допомогу. Швидкою їх забрали до лікарні у Бахмут. А потім – у реанімаційному вагоні медичного потяга доправили до Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Щойно наші спеціалісти відділення реанімації стабілізували стан хлопця – хірурги взялися проводити термінову операцію. Ситуація складна: через розташування уламку виникала загроза видалення легені або сильної кровотечі. Відтак через мінідоступ у 3 см лікарі нашого медоб’єднання Дмитро Грицак та Юрій Король видалили сформовані згустки та сам уламок. Кровотечу вдалося зупинити. Попри усі ризики втручання пройшло успішно.

Всього через кілька днів після операції Святослава перевели у загальну палату. Тепер йому можна виходити на вулицю. Він дуже чекає моменту коли лікарі нарешті дозволять займатися спортом і ганяти на велосипеді.

А найбільше хлопець мріє, щоб його родина нарешті об’єдналася: старший 28-річний брат із Боярки на Київщині безвісти зниклий, сім’я не втрачає надії відшукати його, середній – 25-річний у Києві, а батько – у Лисичанську, зв’язок із ним зник ще у день поранення хлопчика.

І, по-дорослому, Святослав уже думає як відновити пошкоджений будинок та доробити ремонт у своїй кімнаті, куди так і не встиг переїхати.

65981607
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.