Листи до редакції

У Львові представили рекомендації змін до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

На Всеукраїнському форумі міської мобільності у Львові говорили про зміни до законодавства щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Напрацювання у цій сфері представив експерт з адвокації кампанії «За безпечні дороги» Микола Ільчук.

Ці рекомендації передбачають, зокрема:

  • формування не тільки загальних, але й спеціальних стримувань, спрямованих на запобігання повторних порушень;
  • розширення видів санкцій за порушення ПДР. Наразі в законодавстві відсутні штрафні бали, корективні програми. А також немає норм, що стосуються алкозамків, тоді як в законодавстві інших держав Європи такі норми є;
  • градацію санкцій за перевищення швидкості з початком накладання штрафів при перевищенні швидкості уже на 10 км/год, а не на 20 км/год, як є нині;
  • відмову від знижки 50% на штрафи, зафіксовані в автоматичному режимі.

Він додав, що швидкість не тільки впливає на кількість ДТП у містах, але й стримує розвиток мікромобільності. І, окрім продуманої інфраструктури, наблизитись до ідеалів Vision Zero допоогають і дієві механізми відповідальності.

У департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР ці пропозиції підтримують. Та, після детального опрацювання цих рекомендацій парламентарями, закликають імплементувати їх в українське законодавство.

Кампанія «За безпечні дороги» була започаткована ще в 2016 році Центром демократії та верховенства права разом з ГО «Vision Zero» та «U-Cycle». З їхньої ініціативи було внесено кілька змін в законодавство України, в тому числі зниження обмеження швидкості в містах до 50 км/год, а також підвищення штрафів за невикористанння ременів безпеки та мотошоломів до 510 грн.

Всеукраїнський форум міської мобільності триває у Львові 26-28 квітня. .За результатами форуму буде сформовано резолюцію із пропозиціями щодо внесення змін до законодавства, яку передадуть на розгляд у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Організатори заходу – департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради та проєкт «TUMIVolt – міська мобільність з відновлювальних джерел енергії» Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), що фінансується Федеральним Міністерством економічної співпраці та розвитку. Співорганізатором події є ГО Vision Zero.

Голос Сокальщини на GoogleNews