Листи до редакції

У Львові реалізують освітньо-мистецький проєкт, в межах якого в декількох районах міста з’являться нові мурали

Українсько-данський молодіжний дім та простір дизайну та медіа Pixlab започатковують проєкт «Монументалка». Це урбаністична практика, в результаті якої молоді митці вивчатимуть стріт-арт і монументалізм та малюватимуть мурали у різних районах Львова

Проєкт «Монументалка» (сленгове слово, яким називають монументальний живопис) охопить до 6 районів Львова, де команди молодих митців і мисткинь створять авторські мурали, надихнувшись темою «Світло переможе темряву». Мета проєкту — додати яскравості будинкам у спальних районах міста, спираючись на успішні практики України та Данії. Студенти і студентки мистецьких напрямів зможуть не лише реалізувати власні проєкти, а й разом зі своєю спільнотою віднайти та візуалізувати ті ідеї та сенси, що об’єднують нас навіть у складні часи.

Завдяки проєкту молоді художники й художниці, які працюють у стилях стріт-арту і монументалізму, зможуть поповнити портфоліо. До «Монументалки» долучаться і креативні менеджери та менеджерки — вони допоможуть налагодити зв’язок з громадою, аби краще розуміти її потреби та вдало презентувати ідеї.

В межах проєкту «Монументалка» відбудеться 5 лекцій від данських та українських експертів, присвячених різним етапам створення муралів. Усі лекції є загальнодоступними та безкоштовними за умови попередньої реєстрації.

Ментором проєкту є Сергій Радкевич — відомий художник-монументаліст, випускник Львівської академії мистецтв, призер різноманітних вітчизняних і міжнародних премій та автор муралів у різних містах України.

Участь у проєкті зможуть взяти близько 20 митців й мисткинь різних спеціальностей, які хочуть здобути досвід у створенні муралів. Для цього необхідно подати електронну заявку, заповнивши цю форму: https://forms.gle/zygsvTczeRN2vYMP7

Детальніше про проєкт.

Стежити можна і в соцмережах:

· Українсько-данський молодіжний дім:

https://www.instagram.com/theudyh/

https://www.facebook.com/theudyh

· Pixlab:

https://www.instagram.com/pixlab.prostir/

https://www.facebook.com/pixlab.prostir

 

Довідка

Українсько-данський молодіжний дім — це платформа, покликана посилити голос та участь молоді у демократичних процесах через діалог, креативні ідеї та нові можливості і партнерства. Проєкт адмініструється консорціумом з Данської молодіжної ради та Данського інституту культури за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Pixlab — це перший в Україні простір дизайну та медіа, а разом з тим частина мережі молодіжних просторів ТВОРИ!. Головна мета діяльності Pixlab це сприяти розвитку креативних індустрій у Львові та залучати до цього місцеву молодь

Голос Сокальщини на GoogleNews