Листи до редакції

У Львові розповіли, як підготувати будинки до зими. Відео

Місто закликає мешканців, зокрема ОСББ та управляючі компанії, ретельніше готуватись до зими, з огляду на те, що наша країна живе в час війни та сценарії проходження опалювального сезону можуть бути різними. Про те, чому важливо своєчасно подбати про альтернативні джерела тепла, а також як ще підготуватись до холодної пори розповіла заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства.

«Зараз люди мають готуватися. Якщо якісно зараз підготуватися до зими, зокрема встановити буржуйки, запасти дрова, утеплити у себе в квартирах вікна, двері, а також гарно підготувати під’їзди до опалювального сезону чи закупити необхідні речі для себе, аби було тепло – тоді ми краще з вами переживемо ту складну непросту зиму. Тому що такої складної зими в Україні ще не було, тому що зараз ми живемо у період воєнного стану.

Що стосується нашого міста, то воно готове. Дрова в нас закуплені, крім того в нас є запаси палива. Але кожен голова ОСББ, управляючої компанії, керівник будинку чи будинки на самоуправлінні самі повинні закупити буржуйки і їх встановити у підвалах. Це зараз питання №1 для того, аби коли буде необхідно, мати можливість зігрітися.

Зараз є різні бачення: а чи потрібна та буржуйка? чи нам треба її встановлювати?. Звісно, треба, тому що зараз, коли ми готуємося до зими є відносно спокійно, ми можемо буржуйку/металеву піч встановити правильно, зокрема обкласти цеглою. Тоді буде пічка, яка буде віддавати тепло в укриття, і люди зможуть зігрітися, а також зготувати собі їжу за потреби. Але якщо мешканці цього не зроблять, і починається зима і, не дай Боже, будуть обстріли – буде проблема. Так, будуть пункти обігріву, але у будинку мешканці не матимуть власного невеликого місця, де зігрітись», – наголосила Ірина Маруняк під час брифінгу.

Нагадаємо, встановити металеві пічки у підвалах/укриттях мають балансоутримувачі будинків, а це управляючі компанії, ОСББ, ЖБК та інші, до 1 жовтня. Як це зробити за один день – можна прочитати в матеріалі.

Більше порад про те, як підготуватись до холодної пори року – у буклеті нижче.

Голос Сокальщини на GoogleNews