Листи до редакції

В Завишні на Сокальщині місцеве кафе стало прихистком для біженців

«НІКОЛИ НЕ ДУМАВ, ЩО МІЙ БАР СТАНЕ ПРИХИСТКОМ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ, АЛЕ ЦЕ – МІЙ СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК»

Сьогодні відвідали кафе-бар «Два серця» у с. Завишень, де тимчасовий прихисток знайшли переселенці з тих регіонів, де нині ведуться активні бойові дії.

Про це повідомили у Сокальській міській раді.

Неможна без сліз розмовляти з людьми, які були вимушені покинути рідні домівки і їхати туди, де не стріляють,де менш-більш спокійно, де можна вийти на вулицю і подихати повітрям.

Підприємець Володимир Куртяник сказав: «Ніколи не думав, що мій бар стане прилистком для біженців, але це – мій святий обов’язок. Ще у перші дні війни у кафе-барі облаштував 60 місць для людей, які тікають від війни. Частину людей приїжджають-ночують-їдуть закордон, а є й такі, які тут вже довгий час, бо вертатися нікуди… Живе тут сім’я літніх людей із м.Попасна, їм вертатися уже немає куди, адже на місці їхнього колись ошатного будинку – згарище, москалі знищили все дотла».

Зараз у приміщенні «Двох сердець» проживає 39 осіб, з них 19 – діти. Кухарі кафе-бару щодня готують для них їжу, допомагають з харчуванням місцеві жителі, а також фермери нашої громади. Володимир Куртяник зазначив, що для біженців є всі необхідні умови: приміщення опалюють, є холодильники для зберігання їжі, душ, туалети. Надворі є дитячий майданчик для дітей, альтанки, де можна відпочивати на свіжому повітрі, дитячі гойдалки.

Міський голова Сергій Касян, заступник міського голови Володимир Огінський, начальник служби у справах дітей Ірина Ващук розповіли, як отримати статус внутрішньо переміщеної особи, які документи необхідно подати для отримання соціальних виплат.

В час війни кожен українець докладає зусиль для перемоги. Одні – воюють на військовому фронті, інші – волонтерять в тилу, допомагають біженцям. Ми – непереможні, бо єдині!598503239

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.