Листи до редакції

Юлія Свириденко: Львівська область стала найбільшим в Україні хабом гуманітарної підтримки, прийнявши 51% вантажів з допомогою з-за кордону

Понад 270 тисяч тонн гуманітарної допомоги завезли в Україну

Про це 16 квітня розповіла заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська у звіті про роботу Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань.

Так, вона зазначила, що в Україну було ввезено 270 тис. тонн гумдопомоги, а також закуплено продовольство в українських виробників та укомплектовано продуктові набори для майже 12 млн українців.

Соколовська проінформувала, що інформаційний ресурс «СпівДія» опрацьовує заявки з гарячої лінії для задоволення конкретних потреб громадян, і додала, що оброблено вже понад 48 тис. заявок.

Водночас вона нагадала, що в межах програми «Розкажи мені» люди отримують психологічну допомогу, а також працює веб-платформа для ефективного збору та обробки інформації про порушення прав людини російською федерацією.

Своєю чергою перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко підкреслила, що на західному кордоні з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Словаччиною у перший тиждень війни були розгорнуті логістичні центри, куди міжнародні донори та партнери відправляють гуманітарну допомогу.

Вона додала, що Львівська область стала найбільшим в Україні хабом гуманітарної підтримки, прийнявши 51% вантажів з допомогою з-за кордону.

Свириденко також наголосила, що особливу увагу Україна приділяє проблемі забезпечення пальним, та зазначила, що з перших днів війни уряд домовився з Польським агентством резерву про надання у вигляді гуманітарної допомоги 20 тис. тонн пального. Тоді ж, за її словами, була досягнута домовленість із найбільшими мережами АЗС про його видачу через свої автозаправки визначеним категоріям отримувачів.

Водночас заступник керівника ОП Кирило Тимошенко пояснив, що з гуманітарних хабів, що розташовані по всій країні, вантаж розподіляють між обласними військовими адміністраціями, благодійними організаціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та волонтерами.

За його словами, за 50 днів війни вся країна об’єдналася, і кожна не фронтова область щодня допомагає фронтовому регіону.

Крім того, він нагадав, що за допомогою зручної платформи help.gov.ua люди зі всього світу кожного дня заповнюють анкети та відправляють допомогу в Україну.

Тимошенко відзначив, що для розв’язання логістичних питань на базі Міністерства інфраструктури працює спеціальний логістичний штаб, до якого входять Укрзалізниця, Укрпошта та інші перевізники.

585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.