Новини культури

У музеї «Дрогобиччина» відбувся пам’ятний захід до 10-ї річниці розстрілів на Майдані під час Революції Гідності

В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні, 10 років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім владним режимом сягнуло свого піку.

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством та утвердження розвитку України як демократичної європейської країни довелось заплатити дуже високу ціну – сотні людських життів.

Вчора, 19 лютого, з нагоди 10-ї річниці вшанування пам’яті розстрілів на Майдані під час Революції Гідності у місті Котермака відбувся захід «Дрогобицькі лицарі Небесної Сотні».

Памʼятне дійство відбулось в експозиційному залі відділу історії музею «Дрогобиччина», де діє постійна виставка «Воїни Гідності та Свободи». Наповненням  експозиції є трофеї наших краян з Революції Гідності. Організатором і модератором вечора була старша наукова працівниця відділу історії музею – Марія Головкевич.

Учасників зібрання поблагословив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар. Присутні помолилися за душі полеглих героїв Революції Гідності та якнайшвидше завершення російсько-української війни.

Відтак, власними спогадами про події того часу поділився міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який був активним учасником Майдану.

Кожен з нас сьогодні вчергове прожив цей героїчний етап нашої історії: від становлення до захисту своєї честі і гідності. Тож маємо бути горді і не повинні плакати, бо не кожен народ виховує стільки мужніх синів, які готові один за одного віддати своє життя. Ми повинні бути щасливими від того, що нам Бог дає силу протистояти злу з піднятою головою і зі світлом у серці і з вірою в нашу перемогу, –  зазначив Тарас Кучма.

Від імені родичів мужніх захисників Дрогобиччини, які віддали на Майдані своє життя – Богдана Вайди, Олега Ушневича, Йосипа Шилінга – виступив брат Олега Роман.

Окрім цього, доцент, кандидат філологічних наук ДДПУ ім. І.Франка, депутат Дрогобицької міськради Марія Стецик презентувала книжкову виставку «Майдан у слові», до якої увійшли зібрані нею понад пів сотні книг про події Революції Гідності та подвиг Героїв Небесної Сотні.

Також до мікрофону були запрошені учні Ліцею №1 ім. І.Франка: Олена Павлюк, яка  прочитала вірш, написаний Героєм Олегом Ушневичем; а Анастасія Крика виконала патріотичну пісню.

На пам’ять про захід присутні отримали буклет «Дрогобицькі Лицарі Небесної Сотні», підготовлений спеціально до 10-ї річниці вшанування Героїв Небесної Сотні.

Голос Сокальщини на GoogleNews