Новини культури

На Львівщині оголосили перших лауреатів обласної премії імені Андрея Шептицького

Ними стали Ігор Калинець та Ігор Набитович.

1 листопада начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький відзначив перших лауреатів обласної премії імені Андрея Шептицького. Ними стали Ігор Калинець, поет і прозаїк, представник «шістдесятників», політв’язень, та Ігор Набитович, доктор філологічних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Премія є нагородою за вагомі внески у розвиток меценатства, підприємництва, державності, культури, а також за створення наукових праць, що мають велику наукову та практичну цінність й належать до царин, які перебували у сфері уваги Митрополита: богослов’я, мистецтвознавства (у розрізі української ідентичності), краєзнавства, медицини (у розрізі подолання негативних наслідків війни), педагогіки, екології.

Конкурс на здобуття премії цьогоріч провели вперше. За умовами конкурсу визначаються два переможці, які отримають грошову винагороду у розмірі 200 тисяч гривень кожен. Ігоря Калинця відзначили за вагомий внесок у розвиток державності і культури України, а Ігоря Набитовича – за монографію «Сага мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький».

«Перші лауреати обласної премії імені Митрополита Андрея Шептицького – гідні українці, які продовжують шлях нашого національного і духовного лідера.

Символічно, що нагородили наших шановних лауреатів у день, коли Митрополит відійшов до вічності, бо люди живі, доки живуть памʼять про них, їхня справа та цінності.

Імена обидвох Ігорів уже вписані у сучасну історію України. Дякуємо за вашу громадянську позицію, просвітницьку діяльність, а також за те, що глибоко закарбовуєте на письмі важливі для українців сенси.

Бажаю сил, здоровʼя та натхнення, щоб і надалі залишатись взірцями служіння українській науці, національній ідеї та рідному народові!», – зазначив під час церемонії нагородження переможців начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Започаткував премію департамент освіти і науки Львівської ОВА. Як зазначав раніше директор департаменту Олег Паска, одним з авторів запровадження премії імені Митрополита був колишній міністр освіти, Герой України Іван Вакарчук.

Проведення конкурсу на здобуття премії має на меті привернути увагу суспільства до одного з найвидатніших національних і духовних лідерів України Митрополита Андрея, графа Шептицького та його діяльності.

Голос Сокальщини на GoogleNews