Новини культури

«Плинність пам’яті»: Влодко Кауфман презентував перформанс до 79-ї річниці депортації кримськотатарського народу

Сьогодні Львівщина вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

З цієї нагоди на території Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору», що у Львові, провели перформанс «Плинність пам’яті». Його автором є український художник, живописець, графік, перформер, автор багатьох мистецьких проєктів та учасник персональних і групових виставок Влодко Кауфман.

Організатори- Кримський дім у Львові.

Серед учасників заходу – заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

В межах заходу митець виклав на білих аркушах паперу різні втрачені речі, якими люди користуються у побуті: частину дверного замка, прикраси, окуляри, ложки, замки тощо.

«Ми повинні пам’ятати свою історію, навіть якщо вона болісна, і ми рефлекторно не хочемо занурюватись в неприємні спогади. Найменші деталі минулого, на перший погляд несуттєві, ті які ми забуваємо чи навіть відкидаємо, які залишаються для нас «білими плямами» – є невіддільною частиною плинності нашого життя, пройденими координатами на траєкторії руху, яка привела нас до нашого теперішнього та впливатиме на наше майбутнє», – зазначили організатори.

Символічно, що предмети перформансу автор виклав на 79 шпалах залізничної колії. Адже саме 79-ть років тому, звинувативши у неіснуючих злочинах, за три дні радянський режим зламав долі близько 200 тисяч кримських татар. Їх виселили з Криму. Майже половина – загинули.

Голос Сокальщини на GoogleNews