Новини культури

У Львові презентація унікальної приватної колекції майстра народного мистецтва з вишивки Юрія Мельничука

У четвер, 28 квітня, у приміщенні Львівської академічної гімназії відбудеться зустріч музейних працівників Львівщини та презентація унікальної приватної колекції майстра народного мистецтва з вишивки Юрія Мельничука

Юрій Мельничук багато років працював заступником директора з науково-фондової роботи Музею Івана Гончара у Києві. Крім того, він є власником унікальної збірки автентичних вишивок, зібраних у різних регіонах України. Юрій Мельничук розповість учасникам зустрічі про збережені зразки традиційного українського шиття, старовинні та сучасні орнаменти, види давніх швів, різновиди вишитих рушників та моделей вишитого вбрання.

За словами директорки Львівської академічної гімназії Лесі Юхман, мета зустрічі фахівців музейної справи у тому, щоб обговорити стан та можливості збереження унікальних колекцій, зокрема тих, які перебувають у мистецьких фондах.

«Українська вишивка дуже багатогранна. Кожен орнамент відбиває певну епоху, традицію, нашу глибинну культуру. Ми вирішили згуртувати мистецтвознавців в цей непростий для нашої країни час, щоб вкотре привернути увагу до сакральної історії вишивки та разом напрацювати ідеї щодо популяризації народної творчості серед української молоді та відродження традиції вишивання», – зазначила Леся Юхман.

Презентація колекції Юрія Мельничука розпочнеться о 16.00 годині у приміщенні Львівської академічної гімназії.

Контактна особа: Ірина Вах 098 427 67 47

317209382
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.