Новини культури

У Львові відбудеться світова премʼєра твору, написаного під звуки вибухів у Києві

У неділю, 17 квітня, о 19:00 у Львівському органному залі відбудеться масштабна премʼєра твору Lacrimosa відомого українського композитора Олександра Щетинського. Твір прозвучить у виконанні музикантів Луганської обласної філармонії, які евакуювались до Львова, та солістки органного залу Світлани Позднишевої під батутою Івана Остаповича.

Олександр Щетинський – український композитор, лауреат семи міжнародних композиторських конкурсів. У творчому доробку має понад 150 творів різноманітних жанрів та виконавських складів – опери, симфонічні твори, концерти, камерні та сольні композиції, музику до кінофільмів. Його твори виконують у Європі та Америці всесвітньо відомі колективи.

Lacrimosa – унікальний твір, створений в перші тижні вторгнення військ російської федерації на територію України. Композитор Олександр Щетинський мешкає у Києві, тому творив цю музику під звуки вибухів та пострілів куль. Композитор зазначає: «Було періодично чути обстріли, вибухи, на щастя, не дуже близькі… Я вирішив, що, попри все, треба залишатися. Кожен зараз має робити те, на що він здатний, виконувати свою життєву місію».

Твір написано для шести інструментів: гобоя, валторни, двох тромбонів, скрипки та органа. «Мене одразу привабив цей склад своєю незвичністю. Навколо неї можна вибудовувати музичні ідеї», – додає автор.

Більше інформації про події органного залу завжди доступно на його сайті, комунікаційних майданчиках Instagram та Facebook та за посиланням.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропонують перейти в безпечне місце.

65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.