Новини культури

У Львові відбудеться виставка «Сила моменту» художника родом з Луганська

У галереї «Зелена канапа» відкриють виставку «Сила моменту», яка складається із робіт художника Закентія Горобйова.

Кожна з робіт, що будуть представлені на виставці, має заклик перебувати у моменті, проживати його, бути тут і зараз. Вхід на виставу безкоштовний.

Раніше луганчанин, а з 2007 року киянин, мураліст, графічний дизайнер, каліграф і спеціаліст з леттерингу, книжковий ілюстратор та сучасний митець Закентій Горобйов привозить до Львова свій проект «Сила моменту». На виставці буде представлено близько 30 робіт, що частково експонувались в Запоріжжі та Києві на полотні і фанері.

«Цей проект – рефлексія моментів з життя. Це фіксація стану у конкретний часовий проміжок, у конкретних життєвих ситуаціях та географічних локаціях.

Момент набуває геометричної форми, кольору та специфічного вербального відображення (текстової форми). Список цих характеристик формується шляхом усередненого сприйняття та суспільного договору.

Кожна з робіт має заклик перебувати у моменті, проживати його, незважаючи на минуле, чи майбутнє, бути тут і зараз, тілом і свідомістю.

Графічне рішення підкреслює буддистську лінію серії: іноді фразу з легкістю можна прочитати, в той час як у деяких роботах вона набуває цілком абстрактного вигляду. За колірною плямою ховається сутність послання, лишаючи глядачеві можливість знайти його та долучитися до філософського контексту, прожити момент, сфокусуватися на «тут і зараз». Або ж пройти повз, щоб знайти цей заклик пізніше, коли він стане близьким та зрозумілим», – розповідає про «Силу моменту» сам художник.

Виставка діятиме у галереї «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) з 25 червня по 21 липня. Години роботи галереї – 12:00 – 19:00, з вівторка по неділю (понеділок вихідний).

Голос Сокальщини на GoogleNews